ВИЗНАЧЕННЯ ЧАСУ ЗА ГОДИННИКОМ. СПІВВІДНОШЕННЯ МІЖ ОДИНИЦЯМИ ЧАСУ. ЗАДАЧА НА ДВОРАЗОВЕ ЗБІЛЬШЕННЯ (ЗМЕНШЕННЯ) ЧИСЛА НА ДЕКІЛЬКА ОДИНИЦЬ АБО У ДЕКІЛЬКА РАЗІВ. ПЕРЕТВОРЕННЯ ВЕЛИЧИН, ВИРАЖЕНИХ В ОДИНИЦЯХ ДВОХ НАЙМЕНУВАНЬ

АРИФМЕТИЧНІ ДІЇ МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ (продовження)

Урок 95. ВИЗНАЧЕННЯ ЧАСУ ЗА ГОДИННИКОМ. СПІВВІДНОШЕННЯ МІЖ ОДИНИЦЯМИ ЧАСУ. ЗАДАЧА НА ДВОРАЗОВЕ ЗБІЛЬШЕННЯ (ЗМЕНШЕННЯ) ЧИСЛА НА ДЕКІЛЬКА ОДИНИЦЬ АБО У ДЕКІЛЬКА РАЗІВ. ПЕРЕТВОРЕННЯ ВЕЛИЧИН, ВИРАЖЕНИХ В ОДИНИЦЯХ ДВОХ НАЙМЕНУВАНЬ

Мета: формувати в учнів уміння користуватися годинником; розв’язувати задачі на дворазове збільшення (зменшення) числа на декілька одиниць або у декілька разів; удосконалювати обчислювальні навички під час роботи з іменованими числами; розвивати пізнавальну

активність, логічне мислення; виховувати уважність.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання (с. 112, завдання 737; 738)

Завдання 737

– Прочитайте складену задачу та її розв’язання.

Завдання 738

– Прочитайте виписані вирази та їх значення.

2. Гра “Котра година?”

Повторення таблиці множення і ділення чисел 4; 5; 6. На дошці – модель годинника.

ВИЗНАЧЕННЯ ЧАСУ ЗА ГОДИННИКОМ. СПІВВІДНОШЕННЯ МІЖ ОДИНИЦЯМИ ЧАСУ. ЗАДАЧА НА ДВОРАЗОВЕ ЗБІЛЬШЕННЯ (ЗМЕНШЕННЯ) ЧИСЛА НА ДЕКІЛЬКА ОДИНИЦЬ АБО У ДЕКІЛЬКА РАЗІВ. ПЕРЕТВОРЕННЯ ВЕЛИЧИН, ВИРАЖЕНИХ В ОДИНИЦЯХ ДВОХ НАЙМЕНУВАНЬ

Числа на годиннику змінюються на 4 і 6.

Учень-консультант (біля дошки з указкою) показує на числа навколо циферблата, учні виконують множення і називають

відповідь. Якщо відповідь дана правильно, “годиннички цокають” далі за годинниковою стрілкою, якщо учень припустився помилки, то учень-консультант показує на число повторно.

3. Розв’язання задач

1) Урок триває 40 хв, а перерва – 10. На скільки довше триває урок, ніж перерва?

2) Дітей запросили на день народження на 2 годину дня. Сергій прийшов о 13 год 55 хв, Олена – через 10 хв після Сергія, а Жанна – на 5 хв раніше, ніж Олена. Хто прийшов у точно призначений час?

4. Математичний диктант

– Скільки місяців у році?

– Скільки днів складають 1 тиждень?

– Скільки годин у добі?

– Скільки хвилин у годині?

– Скільки секунд у хвилині?

– Скільки годин складають дві доби?

– Скільки хвилин складають чотири години?

– Скільки секунд складають 3 хвилини 40 секунд?

5. Хвилинка каліграфії’

– Запишіть відповіді математичного диктанту в порядку зростання.

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ і МЕТИ УРОКУ

– Сьогодні на уроці ми продовжимо роботу над одиницями часу, закріпимо вміння визначати час за годинником.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 112-113)

Завдання 739. Коментоване виконання завдання

Учні “ланцюжком” записують рівності, наводять свої міркування.

Завдання 740. Коментоване розв’язування завдання

Учні за годинником пояснюють, скільки часу тривала велика перерва.

Завдання 741. Колективне розв’язування задачі Аналіз умови задачі, запис скороченої умови.

Завдання 742

Після колективного ознайомлення зі змістом задачі учні складають коротку умову, пояснюють, про що дізналися кожною дією.

Після цього визначають, скільки всього кілограмів овочів витратив кухар.

Завдання 743

Учні “ланцюжком” коментують, як виконують обчислення. Один учень працює біля дошки, решта у зошитах.

Завдання 744*. Коментоване розв’язування задачі

У Вінні-Пуха 12 повітряних кульок, а у П’ятачка – 6. Що треба зробити, щоб кульок у них стало порівну? (Якщо Вінні-Пух віддасть П’ятачку 3 кульки, то кульок у них стане порівну).

Завдання 745

Перший стовпчик – з коментуванням, решта прикладів – самостійно.

2. Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Гра “режим дня”

Учитель розповідає дітям режим дня другокласника, вони показують названий час на циферблаті.

2. Усне розв’язування задач

1) У 3 коробках було по 6 тістечок. 4 тістечка з’їли. Скільки тістечок залишилося?

2) У саду посадили 2 ряди смородини, по 6 кущів у кожному. Скільки всього кущів смородини посадили в саду?

3) Оля вимила чашки і розставила їх на трьох полицях, по 6 чашок на кожній. Скільки чашок вимила Оля?

4) На уроці фізкультури всі учні вишикувалися в 4 ряди, по 6 учнів у кожному. Скільки учнів було на уроці фізкультури?

3. Офтальмологічна пауза

4. Розв’язування логічних задач (див. додаток)

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 113, завдання 746; 747.

ДОДАТОК ДО УРОКУ 95

Розв’язування логічних задач

1) У трикутника відрізали три кути. Скільки кутів залишилося? (6)

2) П’ять картоплин зварилися за 10 хв. За скільки хвилин зварилась одна картоплина? (10 хв)

3) Сьогодні о 12 год дня в місті йде дощ. Чи можна очікувати на сонячну погоду через 14 год? (Ні, оскільки буде 2 год ночі.)

4) По одній і тій самій дорозі з двох сіл виїхали на велосипедах один назустріч одному Федір і Петро. Федір їхав до зустрічі 2 год. Скільки годин до зустрічі їхав Петро? (2 год)

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


ВИЗНАЧЕННЯ ЧАСУ ЗА ГОДИННИКОМ. СПІВВІДНОШЕННЯ МІЖ ОДИНИЦЯМИ ЧАСУ. ЗАДАЧА НА ДВОРАЗОВЕ ЗБІЛЬШЕННЯ (ЗМЕНШЕННЯ) ЧИСЛА НА ДЕКІЛЬКА ОДИНИЦЬ АБО У ДЕКІЛЬКА РАЗІВ. ПЕРЕТВОРЕННЯ ВЕЛИЧИН, ВИРАЖЕНИХ В ОДИНИЦЯХ ДВОХ НАЙМЕНУВАНЬ - Плани-конспекти уроків по математиці