Вправи і задачі на знаходження частини числа. Письмове ділення на одноцифрове число

УРОК 6

Тема. Вправи і задачі на знаходження частини числа. Письмове ділення на одноцифрове число

Мета: вправляти учнів у виконанні письмового ділення, проаналізувати розв’язання складеної задачі; закріплювати вміння знаходити частину від числа.

Обладнання: картки для індивідуальної роботи, таблиця умови задачі, геометричний матеріал.

ХІД УРОКУ

I. Контроль і закріплення знань учнів

1. Перевірка наявності домашнього завдання

2. Завдання для опитування

1) Виконати письмово ділення: 471 : 3, 624 : 6, 506 : 6.

2) Донька зібрала

12 кг агрусу, а мати у 4 рази більше. Скільки кілограмів агрусу зібрали мати й донька?

3) На скільки одиниць зменшиться число 768, якщо в ньому поміняти місцями дві перші цифри?

4) Знайти суму чисел у другому і третьому прикладах, користуючись першою сумою.

9 + 5 + 8 = 22

29 + 25 + 28 =

309 + 305 + 308 =

3. Робота за картками

Картка 1 (високий рівень знань)

А) Обчислити: 325 – 4, 343 : 7.

Б) На клумбі росте 5 рядів по 13 квітів й 6 рядів по стільки ж кущів троянд. Скільки всього квітів й кущів росло на клумбі? Розв’яжи задачу двома способами.

Картка 2 (достатній та середній рівень)

А) Першого дня виставу подивились

40 учнів, а другого у 3 рази більше. Скільки всього учнів подивились виставу?

Б) Обчислити: 291 – 2, 696 : 4.

4. Усне розв’язання рівнянь № 51

5. Розв’язання “ланцюжків”

Поставити відповіді у порядку зростання й відгадати слово.

Вправи і задачі на знаходження частини числа. Письмове ділення на одноцифрове число

II. Розв’язання вправ і задач на знаходження частини від числа

1. Назвати, яку частину замальовано.

Вправи і задачі на знаходження частини числа. Письмове ділення на одноцифрове число

– На скільки рівних частин поділено кожний прямокутник?

– Як називається не замальована частина у прямокутниках?

– Скільки таких частин у прямокутниках? Записати, яку частину замальовано.

2. Накреслити відрізок довжиною 9 см, показати – 1/3 частину його довжини.

3. Робота з підручником. Завдання № 45

4. Розв’язання задач

1) Коментоване розв’язання задачі № 46.

2) Самостійне розв’язання задачі № 49.

(З більш слабкими учнями розв’язує задачу вчитель, учні з високим рівнем знань працюють самостійно.)

III. Розвиток математичних умінь учнів

1. Повторення алгоритму ділення трицифрового числа на одноцифрове (вправа № 47)

2. Самостійне розв’язання прикладів № 48

3. Фізкультхвилинка

4. Розв’язання задачі № 50 за таблицею

Час

Відстань

Швидкість

По озеру

2 год.

52 км

? км/год.

По річці

4 год.

124 км

? км/год.

IV. Підсумки уроку

V. Домашнє завдання

№ 52, 53.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Вправи і задачі на знаходження частини числа. Письмове ділення на одноцифрове число - Плани-конспекти уроків по математиці