ХІМІЧНИЙ СПОСІБ – ШКІДНИКИ І ХВОРОБИ РОСЛИН

Сад і город (енциклопедія)

ШКІДНИКИ І ХВОРОБИ РОСЛИН.

ХІМІЧНИЙ СПОСІБ

Деякі шкідники настільки стійкі, що з ними можна боротися лише хімічними методами. Це стосується також заражених городніх ділянок, посівного матеріалу. Використовують такі хімічні препарати.

Для захисту цибулі від пероноспорозу її обприскують 60% – ним препаратом арцериду. На 10 л води беруть 30 г препарату й обприскують тричі з інтервалом у 14 днів, останній раз не пізніше ніж за 20 днів до збирання.

Від попелюхи огірки обприскують байлетоном. На 10 л води

беруть 5-10 г препарату й обприскують 2-4 рази через 10-14 днів. Востаннє обробляють не пізніше ніж за 20 днів до збирання.

Проти фітофтори помідори обробляють бордоською сумішшю. На 100 г мідного купоросу беруть 100 г вапна, розводять у 10 л води й обробляють двічі-тричі, востаннє не пізніше ніж за 8 днів до збирання. Після збирання оброблені помідори обов’язково промити! Та ж суміш використовується для обробки цибулі проти пероноспорозу (окрім зеленої цибулі), обприскують тричі з інтервалом 7-10 днів, востаннє не пізніше ніж за 15 днів до збирання. Бордоська суміш використовується також для обробки огірків проти антракнозу, пероноспорозу,

аскохітозу, бактеріозу, маслинової плямистості. Обробку проводять тричі з інтервалом у 7-10 днів, востаннє не пізніше ніж за 5 днів до збирання врожаю. Буряк обробляють бордоською сумішшю проти церкоспорозу тричі, востаннє не пізніше ніж за 15 днів до збирання.

Для боротьби з капустяною мухою використовується 5% – ний базудин із розрахунку 20 г на 10 м2. Ним обробляють поверхню грунту однократно тоді, коли капустяна муха відкладає яйця, але не пізніше ніж за 30 днів до збирання врожаю.

2,5%-ний розчин децису використовують для обробки помідорів проти совок.

10%-ним розчином карбофосу в концентрації 60 г препарату на 10 л води обприскують городні культури проти сисних і листогризучих комах. Останню обробку проводять не пізніше ніж за 30 днів до збирання врожаю.

Проти фітофторозу обробляють картоплю 80% – ним полікарбацином із розрахунку 40г препарату на 10 л води. Обробку проводять 4 рази на се30н, востаннє не пізніше ніж за 20 днів до збирання.

Поліхом – препарат, використовуваний для обробки проти цілого комплексу захворювань. Концентрація для всіх культур однакова – 40 г препарату на 10 л води. Помідори обприскують поліхомом проти фітофторозу й макроспоріозу 4 рази на се30н, востаннє не пізніше ніж за 20 днів до збирання. Огірки обробляють проти пероноспорозу й антракнозу тричі, востаннє не пізніше ніж за 20 днів до збирання. Поліхом допомагає проти пероноспорозу цибулі, цибулю обприскують чотири рази, востаннє не пізніше ніж за 20 днів до збирання. Обробка поліхомом помідорів допомагає позбутися фітофторозу й одночасно запобігає ураженню колорадським жуком.

Колоїдна сірка, використовується проти кліщів у концентрації 50-100 г на 10 л води.

Хлорним вапном обробляють грунт у парниках і теплицях. Обробку проводять восени після збирання врожаю, коли видалені всі рослинні рештки. На кожен метр квадратний використовується 100-200 г сухого вапна. Обробку проводять однократно.

Хлорокис міді 9% – ний використовується для обробки помідорів і картоплі проти фітофторозу, макроспорозу, бурої плямистості. Концентрація розчину – 40 г на 10 л води, останню обробку проводять не пізніше ніж за 20 днів до збирання врожаю. Огірки та цибулю обробляють розчином хлорокису міді за тією ж схемою.

Цимбуш 25% – ний і шерпа 25% – на використовуються для обробки картоплі проти колорадського жука й попелиці. Останню обробку проводять не пізніше ніж за 20 днів до збирання врожаю.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


ХІМІЧНИЙ СПОСІБ – ШКІДНИКИ І ХВОРОБИ РОСЛИН - Рослинництво