Хитрощі Рудого кота

ВИСЛОВЛЮВАННЯ. АЛГОРИТМИ З РОЗГАЛУЖЕННЯМ І ПОВТОРЕННЯМ

§ 28. Хитрощі Рудого кота

Друзі, ви так вправно навчилися складати нові програми в середовищі Скретч, що мені захотілося поділитися з вами деякими хитрощами. Ознайомтеся із завданнями та варіантами їх розв’язків.

Хитрощі Рудого кота

Завдання 1.

Розробити проект, у якому головний герой – папуга – постійно рухає крильми, а користувач натисненням на клавіші керування курсором може керувати його рухом по сцені.

Вигляд готового проекту.

Хитрощі Рудого кота

class=""/>

Хитрощі Рудого котаЗверніть увагу! Папуга починає змінювати свої костюми-образи (тобто махати крильми) після натиснення на кнопку “Зелений прапорець”. Ця дія буде виконуватися постійно, поки користувач не натисне на кнопку “Стоп”.

Одночасно із цією дією виконавець може виконувати й інші. Тобто якщо користувач натисне одну з клавіш керування курсором, то папуга буде рухатись у відповідному напрямку й махати крильми.

Завдання 2.

Розробити проект, у якому виконавець-павук, якщо натиснути на ліву клавішу миші, починає рухатися і залишати за собою відбиток (ніби плести павутиння).

Робота

скрипту забезпечує постійну зміну костюмів-образів з інтервалом 0,1 секунди. Таким чином, після початку проекту павук постійно рухає лапками.

Хитрощі Рудого кота

Хитрощі Рудого котаУ цьому проекті після натиснення на кнопку “Зелений прапорець” починають одночасно виконуватись обидва скрипти, складені для цього виконавця.

Зверни увагу! При складанні проекту використана нова для тебе команда зі світло-зеленого набору. Результатом виконання команди “Вибрати випадкове від… до…” буде випадкове число в межах указаного інтервалу (це як підкидати кубик із зазначеними на його гранях цифрами і дивитися, що випаде).

У поданому проекті павук щоразу буде пересуватися на випадкове число в межах від 10 до 100 і здійснювати поворот на кут від 1 до 90 градусів. Випадкові дані забезпечать різний малюнок павутиння для кожного разу виконання проекту.

Хитрощі Рудого котаА цей проект я пропоную повторити на комп’ютері та переглянути, як він виконується.

Хитрощі Рудого кота

Довідник деяких команд середовища Скретч

Хитрощі Рудого кота

Хитрощі Рудого кота

Хитрощі Рудого кота

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Хитрощі Рудого кота - Інформатика
« 
 »