ХЛОРНЕ ВАПНО

ХЛОРНЕ ВАПНО – відоме всім як ефективний дезінфікуючий засіб. Являє собою сухий грудкуватий білий порошок із різким запахом хлору. Якість дезінфекції X. в. залежить від кількості активного хлору, що перебуває в його складі. При з’єднанні з водою хлор відділяється від вапна й насичує воду. Кількість відділеного хлору найчастіше виражається у відсотковому відношенні до всієї кількості X. в.

X. в., що надходить у продаж, має містити в собі не менше 25 % активного хлору.

Спектр застосування цього розчину в бджільництві дуже великий. Для його приготування беруть 20 кг X. в. з 25%-вим вмістом активного хлору й 95 л води. Наважку готують у дерев’яній бочці. Вапно ретельно перемішують із водою. Розчином білять стіни бджільницьких приміщень.

X. в. можна використовувати як знезаражувальний засіб для грунту пасіки. Особливо ефективний цей захід на неблагополучних щодо хвороб пасіках. X. в. посипають землю в місцях стоянки вуликів із розрахунку 1 частина вапна на 3 частини землі. У вапні має міститися 25 % активного хлору. Потім землю перекопують на глибину 20 см і змочують водою.

Працювати з X. в. потрібно в протигазах. Зберігають його в добре закритій дерев’яній бочці, у сухому й темному приміщенні або під навісом, щоб ємність із розчином була захищена від сонячних променів. При тривалому зберіганні хлор має здатність вивітрюватися, тому перед застосуванням необхідно перевірити процентний вміст активного хлору.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

ХЛОРНЕ ВАПНО - Бджільництво