Як економно використовувати воду вдома?

ЗАПИТАННЯ ДО ПРИРОДИ

УРОК 61 Як економно використовувати воду вдома?

Тема. Як економно використовувати воду вдома?

Мета: розповісти учням про економне використання води; дати уявлення про те, який шлях проходить вода, перш ніж потрапляє в наші будинки; закріпити знання про воду і про те, як людина її використовує; формувати у дітей пізнавальний інтерес до природи, екологічну свідомість.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

II. Повідомлення теми і мети уроку

– Відгадайте загадку.

– Буває хмаркою вона,

Пушинкою

буває,

Бува, як скло,

Крихка й тверда –

Звичайна, підкажіть,… (вода).

– Звідки приходить вода у квартири?

– Який шлях долає вода, перш ніж потрапити в наші будинки?

– Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, як економно використовувати воду вдома.

III. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

1. Розповідь учителя

– Чи можна уявити собі життя без води? Чому?

– Як людина використовує воду?

– Яку воду ви використовуєте для купання, прання, миття посуду? (Гарячу)

– Як ви вважаєте, чи багато енергії потрібно для очищення і нагрівання води?

– Дійсно, щоб очистити і

нагріти воду, витрачається величезна кількість енергії.

– Вода допомагає вам бути охайними. Адже щодня ви миєте руки, вмиваєтеся, чистите зуби, приймаєте душ. У воді дорослі перуть брудний одяг. Воду необхідно берегти, не втрачати жодної крапельки. Як де робити?

Коли чистите зуби, наберіть у склянку потрібну кількість води і користуйтеся нею. А кран нехай буде зачинений. Відчиняйте кран лише тоді, коли треба помити зубну щітку.

Щільно зачинити кран після того, як помиєте руки. Якщо забути щільно зачинити кран, по крапельці витікає багато хорошої чистої води, дуже потрібної людям.

Стежте за тим, щоб крани в домі були справними. Якщо із зачиненого крана капає вода, скажіть про це дорослим. Вони запросять майстра, який відремонтує кран.

– Як, на вашу думку, слід економно витрачати воду вдома?

– Як ці правила виконуєте ви?

– Як діти можуть допомагати дорослим економно використовувати воду?

2. Фізкультхвилинка

IV. Узагальнення й систематизація отриманих знань

1. Гра “Коли я умиваюся” (за принципом “Світлофора”)

Коли я умиваюся і чищу зуби:

– Я думаю тільки про свої проблеми.

– Я захоплююся водою – це дивна речовина.

– Я витрачатиму води стільки, скільки побажаю.

– Економити воду безглуздо, адже батьки за неї платять.

– Я зачиняю кран на якийсь час, поки чищу зуби.

– Проблема води – це проблема дорослих, нехай вони її і розв’язують.

– Я погано закручую кран, а коли з нього все ж продовжує крапати вода, кличу дорослих і прошу полагодити кран.

– Води на Землі багато, можна не турбуватися, чистої води завжди буде досить.

2. Аналіз ситуації

– А ось тепер послухайте один запис.

– Привіт, Федю! Привіт, Дмитрику! Ви що такі веселі?

– Так, ми зараз здорово гралися. Набрали цілу ванну води і пускали кораблики. А потім на вулицю пішли.

– Кран зачинили?

– Навіщо? Води і так багато. Нехай тече, потім зачинимо.

– Діти, як би ви оцінили поведінку хлопців? Чи правильно вони вчинили? (Ні! Воду потрібно берегти, вони могли б затопити помешкання інших людей.)

V. Підсумок уроку

– Яке значення має вода в нашому житті?

– Як треба ставитися до води?

– Що на уроці було цікавим?

– Запам’ятайте! Економлячи воду, ми зберігаємо енергію, гроші, своє здоров’я і здоров’я нашої планети.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Як економно використовувати воду вдома? - Плани-конспекти уроків по натурології