Як треба поводитися серед природи? Підбиваємо підсумки. Що ти знаєш про рослини і тварин?

СВІТ ЖИВОЇ ПРИРОДИ

УРОК 39 Як треба поводитися серед природи? Підбиваємо підсумки. Що ти знаєш про рослини і тварин?

Тема. Як треба поводитися серед природи? Підбиваємо підсумки. Що ти знаєш про рослини і тварин?

Мета: розповісти учням про необхідність бережливого ставлення до природи; підвести дітей до усвідомлення необхідності зберігати, примножувати природні багатства; розвивати пізнавальний інтерес, логічне мислення; закріпити правила поведінки в природному середовищі.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

II. Повідомлення

теми і мети уроку

– “Ми – хазяї нашої природи, і вона для нас – комора сонця з великими скарбами життя. Рибі – вода, птахові – повітря, звірові – ліс, гори. А людині потрібна Батьківщина. І охороняти природу – означає охороняти Батьківщину”, – писав Михайло Пришвін.

– Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, як життя рослин і тварин залетять від поведінки людини.

III. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

Робота за підручником (с. 88-89)

– Пригадайте: хто належить до живої природи?

– Розгляньте фото на с. 88.

– Що на них зображено?

– Від чого забруднюється природа?

Розкажіть, як впливають на живу природу забруднення повітря,, води та грунтів.

– Розкажіть, як впливають на живу природу пожежі в степах, лісах ті на інших ділянках.

– Розкажіть, як впливають на живу природу вирубування дерев у лісах та парках.

Робота в групах

– Поміркуйте: де будуть жити тварини, якщо люди вирубають усі ліси? Що станеться із тваринами під час пожежі?

– Ведучи своє господарство, людина іноді не замислюється, якої шкоди вона може завдати природі. Вона ставить себе вище, ніж усе інше, створене Природою. Людина рве, вбиває, збирає, ламає.

– Чи можуть тварини і рослини обійтися без людини?

– Чи може людина обійтися без рослин і тварин?

– Розгляньте фотографії на с. 89.

– Що на них зображено?

– Як ви розумієте слова?

Багато лісу – не губи!

Мало лісу – бережи!

Нема лісу – посади!

– Розгляньте малюнки на с. 89.

– Що роблять діти? Складіть речення.

– Поміркуйте: чи подобається Сонечкові Семикрапочці, як дівчинка поводиться серед природи?

Завдання для друга природи

– Розкажіть, як можуть товаришувати рослини, тварини і люди.

2. Фізкультхвилинка

IV. Узагальнення й систематизація отриманих знань

1. Підбиваємо підсумки. Що ти знаєш про рослини і тварин? Робота за підручником (с. 90-91)

– Пригадайте і розкажіть: як життя рослин і тварин залежить від людини?

– Роздивіться “диво-дерево” і розкажіть: звідки беруться ці “плоди” насправді? Складіть речення.

Тестування

1) 3 чого виготовляють папір?

А) Пісок;

Б) глина;

В) деревина.

2) 3 чого виготовляють олію?

А) Яблуко;

Б) дерево;

В) соняшники.

– Поміркуйте: що трапиться з рослинами, якщо стане менше птахів?

2. Гра “Вчимося любити природу”

Учитель промовляє фразу, а учні повинні сказати, любить або не любить природу людина, про яку йдеться, і пояснити чому.

– Людина вийшла з лісу з букетом конвалій.

– Людина садить біля будинку дерева.

– Водій миє машину на березі ріки.

– Дівчинка кинула обгортку від морозива у сміттєвий кошик.

– Діти вішають на дерева шпаківні.

– Після відпочинку в лісі люди зібрали і закопали сміття. .

– Хлопчик б’є пляшки.

V. Підсумок уроку

– Що вам запам’яталося, сподобалося?

– Що вас вразило, здивувало?

– Які знання будуть вам потрібні у житті?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Як треба поводитися серед природи? Підбиваємо підсумки. Що ти знаєш про рослини і тварин? - Плани-конспекти уроків по натурології