Як захищати рослини рідного краю?

РІДНИЙ КРАЙ

УРОК 44 Як захищати рослини рідного краю?

Тема. Як захищати рослини рідного краю?

Мета: розповісти учням про Червону книгу, про червонокнижні рослини рідного краю; вчити дотримуватися правил культурного поводження серед природи.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

II. Повідомлення теми і мети уроку

– Які дикорослі рослини вам найбільше подобаються?

– Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, які дикорослі рослини перебувають у небезпеці.

III. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

1. Робота за підручником

(с. 100-101)

– Пригадайте: як діяльність людей впливає на дикорослі рослини?

Робота в групах

– Розгляньте малюнки на с. 100.

– Які рослини, зображені на марках, ви знаєте?

– Чому рослини називають природним багатством?

– Поміркуйте: від кого і від чого потрібно охороняти рослини?

– Деякі рослини і тварини можуть зникнути. Тому їх занесли до Червоної книги України. Усі вони охороняються законом.

– Для чого створено Червону книгу України?

– Про що сигналізує червоний колір?

– До чого він закликає всіх людей?

– Розгляньте на с. 101 фото деяких рослин, занесених

до Червоної книги України.

– Чи бачили ви в природі ці рослини?

– Де ви їх бачили?

– З’ясуйте, які з рослин, занесених до Червоної книги України, можна зустріти у нашому краї? Скористайтеся довідковим бюро у підручнику.

Завдання для друга природи рідного краю

– Складіть розповідь про пригоду рослини, яка потрапила до Червоної книги.

Робота в парах

– Запропонуйте, що, на вашу думку, можна зробити для охорони зникаючих рослин свого краю.

– Як ви розумієте прислів’я: “Багато лісу – не губи, мало лісу – бережи, нема лісу посади”?

– Разом із дорослими підготуйте розповідь про червонокнижну рослину рідного краю.

2. Фізкультхвилинка

IV. Узагальнення й систематизація отриманих знань

Вікторина “Яка квітка?”

– Я перший розквітаю серед гаю,

І білий, наче сніг, я колір маю.

Хто я? Відгадайте!

Ви мене не ображайте,

Не зривайте, не топчіть,

Хочу довго-довго жить.

То хто ж я? (Підсніжних,)

– На стеблинці волохатій

Шість пелюсток лілуватих.

Гарна квітка – навіть в сні

Усміхається мені. (Сон-трава)

– Лікувальну силу маю,

Жовтим цвітом розцвітаю.

Називають ключ весни!

Як я звуся? Ти скажи! (Первоцвіт)

– Цвіте травневою порою,

Її знайдеш в затінку лісовому,

На стебельці, як намистинки вряд,

Квіти духмяні висять. (Конвалія)

– Я найперша розквітаю

Синім цвітом серед гаю.

Відгадайте, що за квітка?

Бо мене не стане влітку. (Пролісок)

– Стоять красуні на воді,

Вінки в них білі й золоті. (Лілії водяні)

Висновок. Таких рослин, як конвалія, сон-трава, дзвіночки, підсніжники, проліски, у наших лісах мало, вони охороняються законом.

V. Підсумок уроку

– Як діяльність людей впливає на дикорослі рослини?

– Від кого і від чого потрібно охороняти рослини?

– Для чого створено Червону книгу України?

– Які рослини, занесені до Червоної книги України, можна зустріти у нашому краї?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Як захищати рослини рідного краю? - Плани-конспекти уроків по натурології