ЯК ЗМІНЮЄТЬСЯ НАВЕСНІ ЖИТТЯ ЗВІРІВ?

МАНДРІВКА ТРЕТЯ

ПРИРОДА НАВЕСНІ

Зустріч 46. ЯК ЗМІНЮЄТЬСЯ НАВЕСНІ ЖИТТЯ ЗВІРІВ?

Ти дізнаєшся про весняні зміни в житті звірів.

Пригадай! Які звірі взимку ведуть активний спосіб життя, а які сплять?

Прокинувся від зимового сну їжачок Хитрячок і радо розповідає про весняні турботи звірів:

– Весна – довгоочікувана пора, але й небезпечна. Бо надходить весняна повінь, виганяючи тварин із теплих нірок й інших затишних схованок. Рятуються звірі від води, де тільки можуть: на деревах, купах хмизу, острівцях. А якщо повінь не

загрожує їхньому життю, то вони займаються своїми звичними турботами.

У звірів настає час для переодягання – весняного линяння. Своє зимове тепле і світле хутро, вони міняють на інше не таке густе й темніше. Білочка уже не в сіренькій, як узимку, а в яскраво-рудій новенькій “сукні”. Знаменита королівська сніжно-біла шубка горностая з чорним кінчиком на хвості, набула тепер якогось неохайного бурого відтінку. А він радіє весні, бо знає буре забарвлення краще маскуватиме його, ніж біле.

ЯК ЗМІНЮЄТЬСЯ НАВЕСНІ ЖИТТЯ ЗВІРІВ?

Секрет від їжачка Хитрячка: горностай – дуже рідкісна тварина, він занесений до Червоної

книги України.

Навесні у звірів з’являється потомство. У гнізді білки вовтузяться білченята. У потаємному лігві вовка – вовченята. Народжують малят дикі кабани, лосі, олені, козулі, видри, рисі. У дуплі куниці з’явилися куниченята. У темній, але охайній норі борсука також є поповнення. У підводних хатках бобрів – бобренята.

ЯК ЗМІНЮЄТЬСЯ НАВЕСНІ ЖИТТЯ ЗВІРІВ?

Дитинство у звірят – пора навчання. У глибокий яр, порослий деревами та кущами, грізна мати-веприця вивела своїх смугастих поросяток на перший урок у “лісову школу”. Які ці “учні” жваві, непосидючі й допитливі! Якщо ти приступаєш до занять восени, то звірята – навесні. І вони добре знають, щоб пізнати навколишній світ, здобути собі корм і уникати небезпек, потрібно старанно вчитися. Немає у звірят вихідних, свят і канікул. Не можна згаяти жодного дня. У “лісовій школі” звірята вивчають найважливішу науку, як вижити в дикій природі.

Пам’ятка друга природи

Якщо хтось випадково в лісі натрапить на звірят, не намагайтеся забрати їх із лісу. Знайте – їхня мама поряд і пильнує за ними.

Завдання для друга природи.

Склади розповідь про навчання якогось звіра {на твій вибір) у весняній “лісовій школі”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


ЯК ЗМІНЮЄТЬСЯ НАВЕСНІ ЖИТТЯ ЗВІРІВ? - Натурологія