Яке значення має природа для життя?

СВІТ, У ЯКОМУ ТИ ЖИВЕШ

УРОК 13 Яке значення має природа для життя?

Тема. Яке значення має природа для життя?

Мета: розкрити значення природи в житті людини; розширювати світогляд; збагачувати словниковий запас; формувати дбайливе ставлення до навколишнього світу, вміння бачити красу природи, порівнювати, робити висновки; виховувати спостережливість.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

II. Повідомлення теми і мети уроку

– Які предмети називаються природними, а які – рукотворними? Наведіть приклади.

– Чи залежить

життя людини від природи? Що дає природа людині?

На ці питання ми дамо відповідь на сьогоднішньому уроці. Ви дізнаєтеся, що життя людини залежить від природи.

III. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

1. Бесіда про значення природи для людини

– Нас оточує багато різних предметів і речей. Більшість з них людина виготовила з природних матеріалів.

Давайте згадаємо, як деякі предмети прийшли до нас.

– Чим, наприклад, була булочка на початку свого шляху? (Зерном)

– Хто допоміг зернятку стати булочкою? (Людина)

– Чи могло б зернятко вирости без допомоги природи?

– Чим був альбом

і звідки він прийшов до нас? (Був деревом, прийшов з лісу.)

– Хто допоміг йому стати альбомом? Що допомогло дереву вирости?

– Завдяки кому і чому ми маємо всі ці і багато інших предметів? (Завдяки людині і природі, завдяки природним багатствам.)

– Природа створює всі умови, щоб людина могла жити.

– Чи можна тварин і рослини назвати природними багатствами?

– Я вам показуватиму предмет, а ви спробуйте визначити багатство природи, яке брало участь у виготовленні цього предмета.

Предмети: вовняні нитки, макарони, йогурт, ножиці, крейда, масло, дошка для різання хліба, олівець.

– Відгадайте загадку.

– Навесні веселить,

Влітку холодить,

Грибами, ягодами обдаровує,

Восени засинає,

Навесні знову оживає. (Ліс)

– Яке значення лісу для людини?

Орієнтовні відповіді

Ліс – це зелене вбрання нашої Землі. Ми милуємося красою лісу. Там, де ліс, завжди чисте повітря.

Ліс – це комора, що щедро віддає свої дари: горіхи, гриби, ягоди. Висновок. Природа дає людині тепло, світло, повітря, воду та їжу. Люди виготовляють з природних матеріалів предмети вжитку. А ще ми милуємося красою природи. Природа вчить нас бути добрими.

2. Фізкультхвилинка

IV. Узагальнення й систематизація отриманих знань

1. Робота за підручником (с. 30-31)

– Роздивіться фотографії на с. 30 угорі.

– Пригадайте, що належить до неживої й живої природи.

– За допомогою фотографій наведіть приклади живої і неживої природи.

– Роздивіться фотографії на с. 30 унизу.

– Які предмети на них зображені?

– На яких фотографіях зображені природні предмети, а на яких – рукотворні? Наведіть власні приклади.

2. Робота в групах

– Складіть розповіді про кожний предмет за таким планом:

1) Як називається?

2) Де ти його бачив (бачила)?

3) Яке значення має для життя людей?

– Об’єднайте свої розповіді, щоб вийшла одна цікава історія.

– Природа – це Сонце, вода, повітря, Земля, рослини, тварини. Людина тісно пов’язана з природою і сама є її частиною. Житло, їжу та всі предмети вжитку можна отримати тільки із природних матеріалів.

Природа нашої планети дарує нам життя! Бережіть природу!

Завдання для друга природи

– Розпитайте дорослих, чи є життя на Місяці. Порівняйте природу на Землі і на Місяці.

V. Підсумок уроку

– Що таке природа?

– Що дає природа людині?

Учитель. Природа нашої планети дарує нам життя. Бережіть природу!

Додаток до уроку 13

Гра “Можна – не можна”

– Діти, уявіть, що ви опинилися в лісі. Пригадаймо, як слід там поводитися і чого не можна робити. Я називаю дію, а ви плескайте в долоні, якщо це можна робити, і мовчіть, якщо – ні.

Можна:

Саджати квіти, рослини;

Охороняти рідкісні рослини;

Обгороджувати мурашники;

Милуватися красою природи;

Підгодовувати птахів;

Прибирати місце відпочинку.

Не можна:

Ламати гілки дерев;

Рвати багато квітів;

Збивати гриби ногами;

Ловити метеликів;

Ловити жаб;

Руйнувати павутиння.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Яке значення має природа для життя? - Плани-конспекти уроків по натурології