Яке значення має вода?

СВІТ НЕЖИВОЇ ПРИРОДИ

УРОК 19 Яке значення має вода?

Тема. Яке значення має вода?

Мета: з’ясувати значення води в природі; розвивати мислення, мовлення; розширювати світогляд; виховувати бажання берегти воду.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

II. Повідомлення теми і мети уроку

– Відгадайте загадку.

– Я і хмара, і туман,

1 струмок, і океан.

І літаю, і біжу,

І скляною бути можу! (Вода)

– Де в природі можна побачити воду?

– Сьогодні ви дізнаєтеся, чому вода потрібна і природі, і людині.

ІІІ.

Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

1. Розповідь учителя про значення води в природі

– Де на Землі ми можемо знайти воду?

– Відгадайте загадки.

– Узимку спить, а влітку шумить. (Річка)

– Посеред поля лежить дзеркало, скло блакитне, рама зелена. (Озеро)

– Ключем вода б’є. (Джерело, струмок)

– Де ще ми бачимо воду? (Море, океан, льодовик)

– Ніг немає, а йде, очей немає, а плаче. (Хмара)

– Води на Землі багато. Вона в морях і річках, вона застигла в льодовиках і гілках дерев, вона парить у повітрі. (Іній)

– У тих місцях, де немає або мало води, люди риють колодязі, канали,

створюють штучні моря і водосховища.

– Що б сталося, якби в природі зникла вода? (Де немає води, там немає життя.)

– А рослинам потрібна вода? Вони п’ють? (Звісно, п’ють.)

– Що станеться, якщо не поливати кімнатні рослини? (Вони засохнуть.)

– Чи можуть рослини, тварини і людина жити без води? (Ні. Людина може прожити без води 3 дні.)

– Чи потрібна вода тваринам?

– Для чого тварини використовують воду?

На дошці – ілюстрації: кит, риби, бобер, боброва хата.

– Бобер споруджує собі будинок посеред водойми з підводним входом – це захист від хижаків.

Кит на повітрі був би роздавлений власного масою. Тільки у воді він може знайти стільки їжі.

Жаби народжуються у воді і. живуть біля неї і в ній.

Висновок. Вода необхідна всім живим істотам. Рослини, тварини і люди п’ють воду для того, щоб постійно поповнювати її запаси в організмі. Для деяких тварин, наприклад риб, вода, крім усього, є єдиним місцем життя. Без води не можуть жити люди, рослини і тварини. Отже, потрібно охороняти, берегти її, не забруднювати, використовувати дбайливо.

2. Фізкультхвилинка

IV. Узагальнення й систематизація отриманих знань

1. Робота за підручником (с. 44-45)

Робота в групах

– Роздивіться фото на с. 44 і поміркуйте над запитанням Карасика, про що розповідають ці крапельки?

– Розкажіть, яке значення має вода в природі.

– Поясніть і запам’ятайте прислів’я!

Чому так говорять?

– Без води немає життя.

– Без води й борщу не звариш.

– Не виливай каламутну воду, поки чистої не знайдеш.

Робота в парах

– Разом із сусідом по парті роздивіться фото на с. 45.

– Якій із цих рослин потрібно найбільше води?

– Як почуваються Карасик та інші тварини і рослини у забрудненій воді?

– Вода дорожча за золото. Бережіть воду!

2. Завдання для друга природи

– Розгляньте фото на с. 45 унизу.

– Що на ньому зображено?

– Як ви розумієте слова: “Зачиняй міцніше кран, щоб не витік океан”?

V. Підсумок уроку

– Кому потрібна вода?

– Чи можуть жити без води рослини, тварини, людина?

– Чому вода дорожча за золото?

– Які прислів’я про воду ви запам’ятали?

– Як ви зберігаєте воду вдома?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Яке значення має вода? - Плани-конспекти уроків по натурології