Якими бувають тварини?

СВІТ ЖИВОЇ ПРИРОДИ

УРОК 31 Якими бувають тварини?

Тема. Якими бувають тварини?

Мета: уточнити уявлення учнів про тварин; показати різноманітність тваринного світу; розвивати мовлення, мислення, увагу; виховувати любов до тваринного світу.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

II. Повідомлення теми і мети уроку

– Пригадайте ознаки живих організмів.

– Які живі організми стрибають, плавають, в небі літають, у землі причаїлися, снують під ногами. (Тварини)

– Скільки всього їх живе поряд з нами?

– Сьогодні

на уроці ви дізнаєтеся, на які групи розподіляються тварини.

III. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

1. Робота над загадками з опорою на малюнки

– Дуже товсті ноги маю,

Ледве їх переставляю,

Сам високий я на зріст,

Замість рота в мене хвіст. (Слон)

– У воді водиться,

З хвостом родиться,

А як виростає –

Хвіст відпадає. (Жаба)

– Маленьке, сіреньке, а хвіст, як шило. (Миша)

– Летить – пищить, сяде – мовчить.

Хто його вб’є, той кров свою проллє. (Комар)

– Без сокири і без рук, а дім будує. (Птах)

– Не дід, а з бородою, не корова, а доїться. (Коза)

Як назвати одним словом відгадки?

Висновок. У природі тварин дуже багато. Це звірі, птахи, комахи, риби. Для одних тварин домівкою є ліс, для інших – лука. Тварини живуть у воді, у землі. Тут вони знаходять собі їжу, схованку від ворогів.

Тварини є частиною живої природи. Що тваринам потрібно для життя?

2. Фізкультхвилинка

IV. Узагальнення й систематизація отриманих знань

1. Робота за підручником (с. 72-73)

– Розгляньте фото на с. 72 вгорі.

– Прилетіла до нас гостя – Сойка Синьокрила, щоб розповісти про дивовижних тварин, яких вона бачила всюди.

– Яких тварин ви впізнаєте?

– Як можна назвати кожну групу тварин?

Робота в групах

– У нашому краї теж є чимало неповторних тварин.

– Розгляньте фото на с. 72 внизу.

– Позмагайтеся! Хто знає більше тварин, які мешкають у нашому краї

Робота в парах

– Розгляньте фото тварин на с. 73.

– Хто зображений на них?

– Що ви знаєте про тварин, які зображені на малюнках?

– Хто з них сам про себе дбає?

– Про кого піклуються люди?

– У які групи можна об’єднати цих тварин? Поясніть.

– Диких тварин ніхто не доглядає і не розводить. Найбільше їх у лісах, на луках, у степах. Свійських тварин розводять, доглядають і вигодовують люди для своїх потреб.

– Поміркуйте: чи можуть свійські тварини самі добувати собі корм так, як дикі тварини?

Завдання для друга природи

– Складіть казку, у якій дика тварина потоваришувала б зі свійською.

2. Гра “Хто “зайвий”?”

– Відгадайте загадки. Яка з цих тварин “зайва”? Поясніть чому.

– Спритний майстер у стрибках:

На деревах, по гілках.

Вся руда, пухнастий хвіст,

Рідний дім для неї – ліс. (Білка)

– У нашої бабусі Сидить дід у кожусі,

Проти печі гріється.

Без води умиється. (Кіт)

– Прийшла кума із довгим віником

На бесіду із нашим півником,

Схопила півня на обід

Та й замела мітлою слід. (Лисиця)

– Хто крилатий, гарний, гожий,

На красиву квітку схожий,

Має довгий хоботок,

П’є нектар ним із квіток? (Метелик)

V. Підсумок уроку

– Що нового ви дізналися на уроці?

– Доведіть, що тварини – частина живої природи.

– Які групи тварин ви знаєте? Наведіть приклади. Де мешкають ці тварини?

– Розкажіть, чи є у вас удома тварини. Які?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Якими бувають тварини? - Плани-конспекти уроків по натурології