Загострення політичної боротьби після смерті Й. Сталіна

ТЕМА 4. СРСР. НОВІ НЕЗАЛЕЖНІ ДЕРЖАВИ

§15. Завершення епохи Сталіна. Хрущовська “відлига”

3. Загострення політичної боротьби після смерті Й. Сталіна.

5 березня 1953 р. Й. Сталін помер. 9 березня відбувся його похорон. Труна з тілом Й. Сталіна була встановлена в мавзолеї на Красній площі поряд із ленінським саркофагом.

На посаду голови Ради міністрів СРСР призначили Г. Маленкова, який був найближчим до “батька всіх народів” у його останні роки. Першими заступниками голови Ради міністрів СРСР стали Л. Берія, який очолив МВС СРСР,

М. Булганін – міністр оборони СРСР, а також В. Молотов і Л. Каганович. М. Хрущов обіймав посаду секретаря ЦК КПРС. Боротьба за владу тривала. Посилювались авторитет і вилив керівника МВС Л. Берії, чим були вкрай стурбовані інші члени Президії ЦК КПРС. 26 червня 1953 р. Берія був заарештований. На липневому пленумі ЦК КПРС його виключили з партії та зняли з усіх посад як “ворога комуністичної партії та радянського народу”. Без суду та слідства Л. Берію розстріляли в липні 1953 р. Відтак боротьба за владу вже з новою силою розгорнулася між Хрущовим і Маленковим, який дедалі більше наполягав на доцільності колективного керівництва. На вересневому пленумі ЦК КПРС у 1953 р. Микиту Хрущова обрали першим секретарем ЦК, і відтоді він уже не випускав керівництво країною зі своїх рук до жовтня 1964 р.

Загострення політичної боротьби після смерті Й. Сталіна

Микита Хрущов

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Загострення політичної боротьби після смерті Й. Сталіна - Історія