ЗАКРІПЛЕННЯ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА 3. СКЛАДАННЯ Й РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ ЗА МАЛЮНКОМ ТА СХЕМОЮ. ПОБУДОВА ВІДРІЗКІВ. ПОРІВНЯННЯ ВИРАЗУ І ЧИСЛА

ТАБЛИЧНЕ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ 10

Урок 59. ЗАКРІПЛЕННЯ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА 3. СКЛАДАННЯ Й РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ ЗА МАЛЮНКОМ ТА СХЕМОЮ.

ПОБУДОВА ВІДРІЗКІВ. ПОРІВНЯННЯ ВИРАЗУ І ЧИСЛА

Мета: ознайомити учнів з таблицями додавання і віднімання числа 3; вчити креслити відрізки заданої довжини; вправляти у розв’язуванні задач на знаходження остачі; виховувати старанність.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Веселі задачі

– Три веселі киці

Грались на травиці.

Мурчик

теж до них прибіг…

Скільки кошенят усіх?

– Три ворони посварились,

Бо зернят не поділили.

На їх шум ще три примчало.

Скільки разом птахів стало?

– У живім куточку в школі

Є 7 рибок у воді.

Ще одну додасть Микола.

Скільки буде риб тоді?

2. Робота з числовим віялом

– Покажіть попереднє число до 6, наступне число до 2, “сусідів” числа 9;

– попереднє до 9, наступне до 8;

– найменше двоцифрове число;

– найбільше одноцифрове число;

– 5 + 2; 7 + 2;

– на скільки 10 більше, ніж 2?

3. Усні обчислення

1) Над кожним прикладом подано варіанти

відповіді. Необхідно вибрати правильну й записати її красиво в зошит.

ЗАКРІПЛЕННЯ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА 3. СКЛАДАННЯ Й РОЗВЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ ЗА МАЛЮНКОМ ТА СХЕМОЮ. ПОБУДОВА ВІДРІЗКІВ. ПОРІВНЯННЯ ВИРАЗУ І ЧИСЛА

2) Збільшити на 3 числа 5; 1; 7; 0.

Зменшити на 3 числа 4; 8; 7; 10.

III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ.

РОБОТА ЗА ПІДРУЧНИКОМ (с. 66)

Завдання 1

– Обчисліть значення виразів. Прочитайте вирази з однаковими відповідями. (7 – 3; 1 + 3; 6 – 3; 0 + 3; 8 – 3; 2 + 3; З + 3; 9 – 3) Решту прикладів прочитайте так; щоб відповіді звучали у порядку спадання. (7 + 3; 6 + 3; 5 + 3; 4 + 3; 5 – 3; 4 – 3; 3 – 3)

Завдання 2

– Складіть різні задачі. Доберіть до них схеми.

– Розв’яжіть задачі.

До першої схеми: На галявині бігало 3 зайці, а під кущем сиділо 2. Скільки всього зайців?

До другої схеми: Великих зайців було 5, а малих – на 2 менше. Скільки було малих зайців?

До третьої схеми: У лісі було 5 зайців. Троє гралося на галявині, а ще кілька сиділо під кущем. Скільки зайців сиділо під кущем?

Завдання 3

– Побудуйте у зошиті відрізок завдовжки 5 см за допомогою лінійки. Для цього:

– знайдіть місце на сторінці зошита;

– позначте точкою один кінець відрізка;

– прикладіть до цього кінця лінійку позначкою 0;

– відміряйте 5 см і позначте точкою другий кінець відрізка;

– з’єднайте олівцем уздовж лінійки 2 точки (кінці відрізка).

– Лінійку слід прикладати до точок так, щоб крапки були над лінійкою. Лінійка не повинна закривати точки, а тільки торкатися їх. Притискуйте лінійку пальцями. Пальці повинні не виходити за верхній край, щоб не заважати проводити лінію олівцем. Не дуже міцно притискайте олівець до лінійки і переміщуйте його праворуч доти, поки не дійдете до кінця відрізка.

Завдання 4

– Порівняйте вираз і число. Прочитайте рівності.

– Прочитайте нерівності, в яких ви поставили знак “більше”.

– Прочитайте нерівності, в яких ви поставили знак “менше”.

Фізкультхвилинка

IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ (див. Додаток до уроку)

V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

– Які завдання для вас були особливо цікавими?

– З чим ви легко впоралися?

ДОДАТОК ДО УРОКУ 59

1. Гра “Допоможи Незнайкові”

– Знайдіть помилки, яких припустився Незнайко. Правильно порівняйте вираз і число.

1 = 4 + 1

5 + 1 = 1

7 + 1 = 9 – 1

10 – 1 = 2 + 0

4 – 1 – 1 = 3 – 1

9 – 9 + 4 = 5 – 5

2. Диференційована самостійна робота

ЗАКРІПЛЕННЯ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА 3. СКЛАДАННЯ Й РОЗВЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ ЗА МАЛЮНКОМ ТА СХЕМОЮ. ПОБУДОВА ВІДРІЗКІВ. ПОРІВНЯННЯ ВИРАЗУ І ЧИСЛА

3. Цікаві задачі

– Ось горобчик прилетів.

Чик – і братик поруч сів.

Приєднались два дружки,

Вбрані в сірі кожушки.

Скільки разом стало всіх?

Порахуйте швидше їх? (4)

– Їжачок по лісу йшов,

На обід гриби знайшов:

2 – під березою, 7 – під осиною.

Скільки їх буде в корзині? (9)

– Що у лісі так гримить?

Робить вулики ведмідь.

Він зробив їх тільки сім –

Тобто менше на один,

Ніж раніше планував, (8)

– У білочки було 5 горішків

І два грибочки. Вона з’їла всі

Грибочки і три горішки.

Скільки горіхів залишилося в неї? (2)

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


ЗАКРІПЛЕННЯ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА 3. СКЛАДАННЯ Й РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ ЗА МАЛЮНКОМ ТА СХЕМОЮ. ПОБУДОВА ВІДРІЗКІВ. ПОРІВНЯННЯ ВИРАЗУ І ЧИСЛА - Плани-конспекти уроків по математиці