ЗАКРІПЛЕННЯ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ДВОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ

УСНЕ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ 100 З ПЕРЕХОДОМ ЧЕРЕЗ РОЗРЯД

Урок 47. ЗАКРІПЛЕННЯ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ДВОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ

Мета: закріпити навички додавання і віднімання двоцифрових чисел, вміння розв’язувати задачі на дві дії; розвивати математичне мовлення; виховувати інтерес до математики.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання (с. 61, завдання 377; 378)

Завдання 378

– Розкажіть складену задачу, прочитайте її розв’язання.

2.

Розв’язування кругових прикладів

ЗАКРІПЛЕННЯ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ДВОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. РОЗВЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ

3. Творча робота над задачами

– На водяних ліліях сиділи 26 метеликів і кілька бабок. Коли 7 бабок полетіло, то їх залишилося 5.

Придумай різні запитання. Добери вираз, який допоможе знайти відповідь на кожне твоє запитання.

7 + 5

26 + (7 + 5)

26 – (7 + 5)

– Добери числові дані та розв’яжи задачу.

У кошику було [ ] кг яблук і [ ] кг груш. Використали [ ] кг фруктів. Скільки фруктів залишилося?

4. Порівняння виразу і числа

ЗАКРІПЛЕННЯ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ДВОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. РОЗВЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ

5. Хвилинка каліграфії

– Установіть закономірність і запишіть числа,

вставляючи пропущені.

2; 4; 6; 8; 10; …

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

– Сьогодні на уроці ми закріпимо навички додавання і віднімання двоцифрових чисел.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 61-62)

Завдання 379

Один учень працює біля дошки, решта – у зошитах.

Математичний диктант

– Суму чисел 25 і 7 зменшити на 12.

– 65 зменшити на суму чисел 18 і 4.

– Різницю чисел 60 і 12 зменшити на 15.

– 48 збільшити на різницю чисел 42 і 30.

Завдання 380

Учні коментують, як виконали обчислення.

– Яка смужка найкоротша?

Завдання 381

Учні з допомогою вчителя пояснюють кожний спосіб обчислення.

Завдання 382

Учні з місця складають і розв’язують задачу за таблицею. Записують у зошит умову, питання та розв’язання задачі.

Завдання 383*

Один учень біля дошки пояснює.

– Від найбільшого двоцифрового числа відніміть найбільше число четвертого десятка. (99 – 39 = 60)

Завдання 384. Коментоване розв’язування завдання

– Розгляньте малюнок. Що відомо в задачі?

– Складіть і розв’яжіть задачу, в якій потрібно окремо знайти масу ящика винограду і масу ящика слив.

1) 39 – 23 = 16 (кг) – маса ящика слив.

2) 23 – 16 = 7 (кг) – маса ящика винограду.

2. Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Гра “Віконечка”

– Уставте такі числа, щоб рівності стали істинними.

ЗАКРІПЛЕННЯ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ДВОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. РОЗВЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ

2. Робота над задачею

У Остапа було 25 комп’ютерних ігор. Це на 18 ігор менше, ніж у Богдана. У Іллі було на 4 гри менше, ніж у Богдана. Скільки комп’ютерних ігор було в Іллі?

3. Офтальмологічна пауза

4. Розв’язування логічних задач

– Двоє дівчаток саджали дерева, а одна – квіти. Що саджала Тетянка, якщо Світлана з Ларисою й Лариса з Тетянкою саджали різні рослини? (Дерева)

– У трьох братів 9 зошитів, причому в молодшого на 1 зошит менше, а в старшого на 1 зошит більше, ніж у середнього. Скільки зошитів у кожного? (У молодшого – 2, у середнього – 3, у старшого – 4)

– Вінні-Пуху подарували на день народження діжку з медом масою 7 кг. Коли Вінні-Пух з’їв половину меду, то маса діжки з медом дорівнювала – 4 кг. Скільки кілограмів меду було в діжці спочатку? (7 – 4 = 3; 3 + 3 = 6)

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

– Чого навчалися на уроці?

– Яке завдання здалося складним?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 62, завдання 385; 386.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


ЗАКРІПЛЕННЯ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ДВОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ - Плани-конспекти уроків по математиці