ЗАКРІПЛЕННЯ ТАБЛИЦІ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 2. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ПРИКЛАДІВ І ЗАДАЧ НА ДВІ ДІЇ РІЗНИХ СТУПЕНІВ

АРИФМЕТИЧНІ ДІЇ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ

Урок 57. ЗАКРІПЛЕННЯ ТАБЛИЦІ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 2. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ПРИКЛАДІВ І ЗАДАЧ НА ДВІ ДІЇ РІЗНИХ СТУПЕНІВ

Мета: закріплювати знання табличних прийомів множення на 2; формувати обчислювальні навички учнів; вправляти дітей у розв’язуванні задач вивчених видів; сприяти вихованню любові до природи, дбайливого ставлення до всього живого.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання (с. 72, завдання 451; 452)

Завдання 451

– Скільки

робітників ще треба прийняти?

Завдання 452

– Прочитайте вирази зі значенням 50.

2. Обчислення значень виразів

ЗАКРІПЛЕННЯ ТАБЛИЦІ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 2. РОЗВЯЗУВАННЯ ПРИКЛАДІВ І ЗАДАЧ НА ДВІ ДІЇ РІЗНИХ СТУПЕНІВ

3. Гра “Добуток – сума”

– Запишіть у вигляді суми й обчисліть.

ЗАКРІПЛЕННЯ ТАБЛИЦІ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 2. РОЗВЯЗУВАННЯ ПРИКЛАДІВ І ЗАДАЧ НА ДВІ ДІЇ РІЗНИХ СТУПЕНІВ

4. Робота над задачею

В одному пакеті 2 кг печива. Скільки кілограмів печива у 6 таких пакетах?

5. Гра “Віконечка”

ЗАКРІПЛЕННЯ ТАБЛИЦІ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 2. РОЗВЯЗУВАННЯ ПРИКЛАДІВ І ЗАДАЧ НА ДВІ ДІЇ РІЗНИХ СТУПЕНІВ

6. Хвилинка каліграфії

– Запишіть числа:

30; 45; 17; 10; 25; 15; 40; 35; 50; 20.

– Підкресліть “зайве” число.

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

– Сьогодні на уроці ми повторимо таблицю множення

числа 2.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 73)

Завдання 453

Учні коментують, як виконали обчислення.

Завдання 454

Перший стовпчик – з коментуванням, решта прикладів – самостійно.

Завдання 455. Усне виконання завдання

– Скільки літрів соку в банках?

– Скільки літрів соку в сулії?

– Скільки всього літрів соку купили?

– На скільки більше літрів соку в банках, ніж у сулії?

Завдання 456

Було – ?

Відрізали – по 2 м 4 п., ? м

Залишилося – 24 м

Після складання плану розв’язання учні записують розв’язання самостійно.

Завдання 457. Самостійна робота

Один учень працює за закритою дошкою.

Завдання 458*

Було – 38 л

Відлили – по 2 л 9 п.

Залишилось – ?

2. Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Самостійна робота

1-й варіант

1) Задача.

Скільки крил у 6 гусей?

2) Обчислити значення виразів.

ЗАКРІПЛЕННЯ ТАБЛИЦІ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 2. РОЗВЯЗУВАННЯ ПРИКЛАДІВ І ЗАДАЧ НА ДВІ ДІЇ РІЗНИХ СТУПЕНІВ

2-й варіант

1) Задача.

На 4 конверти наклеїли по 2 марки. Скільки всього марок наклеїли?

2) Обчислити значення виразів.

ЗАКРІПЛЕННЯ ТАБЛИЦІ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 2. РОЗВЯЗУВАННЯ ПРИКЛАДІВ І ЗАДАЧ НА ДВІ ДІЇ РІЗНИХ СТУПЕНІВ

2. Офтальмологічна пауза

3. Розв’язування логічних задач

– У батька троє синів. У кожного з них по одній сестрі. Скільки дітей у сім’ї? (4)

– В одній сім’ї є декілька дітей. Один з них говорить, що у нього є брат і сестра, інший говорить, що у нього немає жодної сестри. Скільки в сім’ї хлопчиків? (2) Скільки в сім’ї дівчаток? (1)

VІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

– Чого навчалися на уроці?

– Яке завдання здалося найцікавішим? найскладнішим?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 73, завдання 459; 460.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


ЗАКРІПЛЕННЯ ТАБЛИЦІ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 2. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ПРИКЛАДІВ І ЗАДАЧ НА ДВІ ДІЇ РІЗНИХ СТУПЕНІВ - Плани-конспекти уроків по математиці