Закріплення знань про прикметники. Письмовий переказ тексту за малюнком і поданим планом

Урок 60

Тема. Закріплення знань про прикметники. Письмовий переказ тексту за малюнком і поданим планом

Мета: закріпити знання про прикметник; розвивати зв’язне мовлення учнів; учити писати переказ тексту за малюнком і питаннями; виховувати любов до природи, до рідного слова.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань і мотивація навчання

1. Перевірка домашнього завдання (вправа 265)

– Прочитайте виразно, передаючи голосом захоплення.

– Які назви ознак і слова, з якими вони пов’язані,

ви виписали?

– Прочитайте слова – назви ознак, близькі за значенням.

2. Хвилинка чистопису

Із іг їх кігтики

– Доберіть із двома першими буквосполученнями слова – назви ознак предметів. (Залізне кільце, різкий запах; іграшковий будиночок, бігова доріжка)

– Запишіть дві пари слів (за вибором) і поставте запитання до слів – назв ознак предметів.

III. Повідомлення теми й мети уроку

– Сьогодні ми повторимо те, що знаємо про слова – назви ознак предметів, а саме: на які питання відповідають, з якими словами зв’язані в реченні. Також учитимемося писати переказ тексту за малюнком і

запитаннями.

IV. Закріплення вивченого матеріалу

1. Аналітична вправа (вправа 267)

– Прочитайте. Чи відгадаєте, про що тут сказано?

– Чому ви не можете здогадатися, про що йдеться?

– А тепер прочитайте й відгадайте загадку.

– Які слова допомогли вам це зробити?

– Запишіть ці слова. Усно поставте до них питання.

2. Фізкультхвилинка

3. Розвиток зв’язного мовлення (вправа 266)

– Прочитайте текст. Розгляньте малюнок.

– Знайдіть і прочитайте опис дятла.

– Як ще називають дятла? (Лісовий лікар)

– Послухайте, як про нього написала Г. Чубач.

Добрий дятел жив на дубі,

Долотом дерева длубав –

Де жука, де короїда

Роздобуде для обіду.

І йому самому смачно,

І дерева дятлу вдячні.

– Усно дайте повні відповіді на запитання.

1) Який дятел? (Дятел гарно вбраний.)

2) Яка в нього голівка? (Голівка в нього чорна з червоною плямою.)

3) Яка спинка? (Спинка чорна.)

4) Які крила? (На чорних крилах білі плямочки і смужечки.)

5) Який дзьоб? (Дзьоб міцний.)

6) Які кігтики? (Кігтики гострі.)

7) Який хвіст? (Хвіст жорсткий.)

– Запишіть відповіді. Підкресліть назви ознак.

– Прочитайте записаний текст.

V. Підсумок уроку

– Що було найскладнішим на сьогоднішньому уроці?

– Що сподобалося найбільше?

VI. Домашнє завдання з інструктажем

Вправа 268.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Закріплення знань про прикметники. Письмовий переказ тексту за малюнком і поданим планом - Плани-конспекти уроків по українській мові