Записування іменованих чисел та їх перетворення. Розв’язання задачі на 2 дії та складання оберненої задачі
УРОК 33
Тема. Записування іменованих чисел та їх перетворення. Розв’язання задачі на 2 дії та складання оберненої задачі
Мета: вправляти учнів у заміні іменованих чисел; ознайомити із знаходженням відстані за картою із заданим масштабом; вдосконалювати обчислювальні навички.
Обладнання: картки для індивідуальної роботи, для усної лічби.
ХІД УРОКУ
I. Контроль і закріплення знань учнів
1. Перевірка домашнього завдання
– Вибірково пояснити виконання перетворень у завданні № 278.
– Скласти задачу, обернену до
2. Індивідуальна робота за картками
Вписати відповіді у віконця.
3. Розв’язати задачу.
Маса порожньої банки 500 г. Вона вміщує 3 л соку. Яка маса 4-х банок із соком?
4. Гра “Мовчанка”
5. Математичний диктант
– 80 кг яблук поклали у пакети по 5 кг. Скільки знадобилось пакетів?
– В одну банку вміщується 3 л. Скільки потрібно банок, щоб розлити 90 л соку?
– Невідоме число збільшили у 100 разів й отримали 4 000. Яке число було невідомим?
II. Розвиток математичних умінь учнів
1. Самостійне розв’язання прикладів № 280
2. Колективне розв’язання нерівності із вправи № 282
3. Розв’язання прикладів № 283 за варіантами (І рівень – перший рядок, ІІ рівень – другий рядок)
4. Фізкультхвилинка
5. Розв’язання задач
– № 284. Запис умови задачі у таблицю.
Маса вишень | В одному ящику | Кількість ящиків | |
І д. | 7 кг | ? | |
ІІ д. |
Складання оберненої задачі до поданої.
6. Аналіз задачі № 285. Складання плану розв’язання. Запис розв’язання окремими діями
7. Практична робота з картою України
Повторення правила користування масштабом. Користуючись масштабом, обчислити протяжність території України із Заходу на Схід і з Півночі на Південь (№ 286).
III. Підсумки уроку
IV. Домашнє завдання
№ 288, 289.