ЖИМОЛОСТЬ

ЖИМОЛОСТЬ – цей рід нараховує близько 80 видів, всі дикорослі види – чудові медоноси, дають бджолам нектар і пилок. Рослину розводять у садах, парках, посадках і недалеко від пасік як декоративну. Високий чагарник із червонясто-бурими гілками й довгастим або овальним тупим листям. Квітки жовті, неправильні, рідше – правильні, двостатеві, сидять попарно, рідше – по одній, на стеблинках і в пазухах листя. Віночок білий, рожевий, червоний, темно-пурпурового або жовтуватого відтінку. Плоди – ягоди чорного або темно-блакитного кольору із синюватим нальотом. Цвіте у квітні – травні. Ж. дає непогані медозбори.

Найцікавіші для бджільництва Ж. їстівна и Ж. татарська.

Ж. їстівна – чагарник до 2 м заввишки. Росте на болотах і сирих місцях річкових долин, на гірських схилах змішаних і хвойних лісів. Квітки жовтувато-білі, розташовані попарно в пазухах листя. Цвіте в травні. Дає пилок і велику кількість нектару (до 28 кг меду).

Ж. татарська – чагарник до 3 м заввишки. Цінний медонос. Квітки білувато-рожеві. Зацвітає в травні – червні. Медопродуктивність може становити до 60 кг з 1 га.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

ЖИМОЛОСТЬ - Бджільництво