ЗМІНА РІЗНИЦІ ЗАЛЕЖНО ВІД ЗМІНИ ОДНОГО З КОМПОНЕНТІВ ДІЇ ВІДНІМАННЯ. ПОРІВНЯННЯ ВИРАЗІВ БЕЗ ОБЧИСЛЕНЬ. МНОГОКУТНИКИ. ВИМІРЮВАННЯ ДОВЖИН СТОРІН МНОГОКУТНИКІВ. ПОБУДОВА МНОГОКУТНИКІВ ЗА ЗРАЗКОМ

ТАБЛИЧНЕ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ 10

Урок 62. ЗМІНА РІЗНИЦІ ЗАЛЕЖНО ВІД ЗМІНИ ОДНОГО З КОМПОНЕНТІВ ДІЇ ВІДНІМАННЯ. ПОРІВНЯННЯ ВИРАЗІВ БЕЗ ОБЧИСЛЕНЬ. МНОГОКУТНИКИ.

ВИМІРЮВАННЯ ДОВЖИН СТОРІН МНОГОКУТНИКІВ. ПОБУДОВА МНОГОКУТНИКІВ ЗА ЗРАЗКОМ

Мета: практично з’ясувати зміну різниці залежно від зміни одного з компонентів дії віднімання; вчити порівнювати вирази без обчислень, креслити фігури за зразком, вимірювати довжину сторін многокутників; формувати обчислювальні навички додавання й віднімання числа 4; виховувати

акуратність.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Віршовані задачі

– Годівницю для птахів

Ми до зими змайстрували,

Зерен і ягід у неї поклали.

Гості на себе не змусили чекати.

Три омелюхи, чотири синиці,

Два снігурі та один горобець.

Скільки всіх птахів?

– У нашої кішки шість кошенят:

Двоє на дивані сплять,

Одне кошеня катає клубок,

Інше кошеня забралося в чобіток,

А інші сидять на віконці,

Дивляться, як Бобик лежить на сонці.

Скільки кошенят на віконці сидять?

2. Усна лічба. Робота з числовим віялом

– Збільшіть

на 4 кожне із чисел: 2; 4; 1; 3.

– Зменшіть на 4 кожне із чисел: 9; 6; 8; 5.

3. Гра “Хто швидше?”

Біля дошки – 2 команди.

ЗМІНА РІЗНИЦІ ЗАЛЕЖНО ВІД ЗМІНИ ОДНОГО З КОМПОНЕНТІВ ДІЇ ВІДНІМАННЯ. ПОРІВНЯННЯ ВИРАЗІВ БЕЗ ОБЧИСЛЕНЬ. МНОГОКУТНИКИ. ВИМІРЮВАННЯ ДОВЖИН СТОРІН МНОГОКУТНИКІВ. ПОБУДОВА МНОГОКУТНИКІВ ЗА ЗРАЗКОМ

4. Робота за індивідуальними картками

ЗМІНА РІЗНИЦІ ЗАЛЕЖНО ВІД ЗМІНИ ОДНОГО З КОМПОНЕНТІВ ДІЇ ВІДНІМАННЯ. ПОРІВНЯННЯ ВИРАЗІВ БЕЗ ОБЧИСЛЕНЬ. МНОГОКУТНИКИ. ВИМІРЮВАННЯ ДОВЖИН СТОРІН МНОГОКУТНИКІВ. ПОБУДОВА МНОГОКУТНИКІВ ЗА ЗРАЗКОМ

III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ.

РОБОТА ЗА ПІДРУЧНИКОМ (с. 69)

Завдання 1

– Розгляньте першу таблицю. Що записано у першому рядку? у другому? у третьому? Що незмінне? Що змінюється? Як змінюється зменшуване? (Збільшується)

– Що відбувається з різницею? (Теж збільшується.)

– Розгляньте другу таблицю. Що записано у першому рядку? у другому? у третьому?

– Що незмінне? Що змінюється? Як змінюється від’ємник? (Збільшується) Що відбувається з різницею? (Зменшується)

– Як же змінюється різниця від зміни одного з компонентів при сталому другому? Зробіть висновки.

Завдання 2

– Порівняйте, не обчислюючи.

– Які числа однакові? Як змінюється різниця?

Завдання 3

– Які многокутники ви бачите на малюнку? Назвіть їх. Виміряйте довжини сторін многокутників.

Завдання 4

– Накресліть у зошиті фігури за зразком.

– Поставте в зошиті точку на перетині ліній. Відрахуйте від неї 4 клітинки вниз і поставте другу точку. Від неї відрахуйте 6 клітинок праворуч і поставте третю точку. Ми позначили вершини трикутника. А тепер накреслимо його. За допомогою лінійки з’єднаємо всі точки відрізками.

Аналогічно учні креслять чотирикутник, вимірюють довжину кожної сторони.

– Виміряйте довжини сторін чотирикутників. Порівняйте їх. Зробіть висновки.

Фізкультхвилинка

IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. “Конкурс красунь”. Каліграфічне письмо цифр 6 і 9

2. Розвиток математичних знань

– Розв’яжіть приклади.

Учні по одному виходять до дошки, розв’язують приклади.

ЗМІНА РІЗНИЦІ ЗАЛЕЖНО ВІД ЗМІНИ ОДНОГО З КОМПОНЕНТІВ ДІЇ ВІДНІМАННЯ. ПОРІВНЯННЯ ВИРАЗІВ БЕЗ ОБЧИСЛЕНЬ. МНОГОКУТНИКИ. ВИМІРЮВАННЯ ДОВЖИН СТОРІН МНОГОКУТНИКІВ. ПОБУДОВА МНОГОКУТНИКІВ ЗА ЗРАЗКОМ

– Які відповіді одержали у прикладах першого стовпчика?

– Які відповіді одержали у прикладах другого стовпчика?

3. Самостійна {диференційована) робота

ЗМІНА РІЗНИЦІ ЗАЛЕЖНО ВІД ЗМІНИ ОДНОГО З КОМПОНЕНТІВ ДІЇ ВІДНІМАННЯ. ПОРІВНЯННЯ ВИРАЗІВ БЕЗ ОБЧИСЛЕНЬ. МНОГОКУТНИКИ. ВИМІРЮВАННЯ ДОВЖИН СТОРІН МНОГОКУТНИКІВ. ПОБУДОВА МНОГОКУТНИКІВ ЗА ЗРАЗКОМ

V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

– Яке завдання було складним, а яке – легким?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


ЗМІНА РІЗНИЦІ ЗАЛЕЖНО ВІД ЗМІНИ ОДНОГО З КОМПОНЕНТІВ ДІЇ ВІДНІМАННЯ. ПОРІВНЯННЯ ВИРАЗІВ БЕЗ ОБЧИСЛЕНЬ. МНОГОКУТНИКИ. ВИМІРЮВАННЯ ДОВЖИН СТОРІН МНОГОКУТНИКІВ. ПОБУДОВА МНОГОКУТНИКІВ ЗА ЗРАЗКОМ - Плани-конспекти уроків по математиці