ЗМІЄГОЛОВНИК

ЗМІЄГОЛОВНИК, або маточник, – однолітня ефіроолійна рослина, що належить до родини губоцвітих. Росте на родючих суглинних грунтах або на дерено-підзолистих з відповідним підгодовуванням. Стебло пряме, чотиригранне, заввишки до 40- 70 см. Листя просте, супротивне, на краях зазубрене. Квітки синьо-фіолетові або білі, зібрані в колотівки. Цвіте із середини липня до вересня. Цвітіння триває 45-50 днів.

3. висівають спеціально для підтримки пізнього узятку. Нектар прозорий, безбарвний, містить багато цукру, має легкий лимонний запах. Медопродуктивність

з 1 га суцільних насаджень – до 200 кг.

Посів проводять широкорядним способом з міжряддями 45 см. Зацвітає 3. на 60-70-й день. Періодично треба проводити міжрядну обробку грунту.

3. уведений у культуру як рослина, що містить ефірну олію, яку використовують у парфумерній, миловарній і харчовій промисловості. 3. невибагливий до якості грунту, але найкраще росте на чорноземах і суглинках.

Мед зі змієголовника темно-золотавого кольору, густий.

Добрий узяток бджолам забезпечує 3. канадський. Висота цієї рослини досягає 200 см і більше. Вирощується як декоративний вид, але іноді росте й у дикому стані. Цвіте одночасно із 3.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


ЗМІЄГОЛОВНИК - Бджільництво