ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ НА ДВІ ДІЇ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ПРОСТИХ ЗАДАЧ

ПОВТОРЕННЯ МАТЕРІАЛУ ЗА 1-Й КЛАС

Урок 6. ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ НА ДВІ ДІЇ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ПРОСТИХ ЗАДАЧ

Мета: навчати учнів знаходити значення виразів на дві дії; формувати вміння аналізувати задачі; розвивати логічне мислення, математичне мовлення учнів; виховувати пізнавальний інтерес.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання (с. 10, завдання 51; 52)

Завдання 51

– Скільки всього дерев посадив ведмедик за два дні?

Завдання 52

– Скільки дерев

посадив ведмедик другого дня?

– Порівняйте задачі 52 і 51 та їх розв’язання. Як можна назвати задачу 51 відносно задачі 52?

2. Робота з таблицею

– Прочитайте числа в таблицях. Яке число найменше? найбільше?

Десятки

Одиниці

4

0

2

1

3

2

1

9

3

1

3

3

9

1

1

1

3. Хвилинка каліграфії

– Випишіть числа четвертого десятка.

34; 12; 43; 56; 44; 47; 50; 53; 41.

III. ПОВІДОМЛЕННЯ

ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

– Сьогодні ми будемо знаходити значення виразів на дві дії, розв’язувати задачі.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 10-12)

Завдання 53. Самостійне виконання завдання Один учень працює біля дошки.

Завдання 54

Учні записують вирази та обчислюють їх значення. Один учень працює біля дошки, решта у зошитах.

Завдання 55. Самостійна робота

Під час перевірки учні читають виписані приклади і пояснюють спосіб обчислення.

– Як називаються числа при відніманні?

Завдання 56*. Усне виконання завдання

– На малюнку ліворуч знайдіть 4 трикутники, а на малюнку праворуч – 5 чотирикутників.

Завдання 57. Усне виконання завдання

Завдання 58

Учні “ланцюжком” розв’язують приклади. Один учень працює біля дошки, решта – у зошитах.

Завдання 59

Учні за малюнком складають і розв’язують задачі з питаннями: “На скільки більше…?”, “Скільки разом…?”.

– Чим схожі задачі? Чим відрізняються?

– Чому перша задача розв’язується відніманням, а друга – додаванням?

Завдання 60*. Усне виконання завдання

– Скільки всього одноцифрових чисел?

– Скільки всього двоцифрових чисел?

– Скільки різних цифр потрібно для запису всіх одноцифрових чисел?

– Скільки різних цифр потрібно для запису всіх двоцифрових чисел?

2. Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Розв’язування задач

– На одній вулиці 20 будинків, а на другій – на 2 будинки більше. Скільки будинків на другій вулиці? Скільки будинків на двох вулицях разом?

– До автобусу зайшли 20 хлопчиків, а дівчаток – на 10 менше. Скільки дівчаток поїхало на екскурсію? Куди їхали хлопці, якщо відомо, що в автобусі їхали учні одного класу?

– Артем прочитав 15 сторінок книжки. Йому ще залишилося прочитати на 5 сторінок менше, ніж він уже прочитав. Скільки сторінок залишилося прочитати Артему? Скільки всього сторінок у цій книжці?

2. Самостійна робота

ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ НА ДВІ ДІЇ. РОЗВЯЗУВАННЯ ПРОСТИХ ЗАДАЧ

3. Розв’язування логічних задач

– Сестричок звати Маша, Ніна і Дарина. Найстарша з них – не Дарина і не Маша, а найменша – не Маша. Назвіть імена дівчаток від найстаршої до найменшої. (Ніна, Маша, Дарина)

– До годівниці спочатку прилетіли 10 голубів, а потім – горобці. Голубів було на 4 більше, ніж горобців. Скільки всього прилетіло птахів? (10 – 4 = 6; 10 + 6 = 16)

– У багатоповерховому будинку від поверху до поверху 15 східців. Скільки східців треба пройти, щоб піднятися на третій поверх? (15 + 15 = 30)

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

– Чого навчалися на уроці?

– Як оцінюєте свою роботу?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 11-12, завдання 61; 62.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ НА ДВІ ДІЇ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ПРОСТИХ ЗАДАЧ - Плани-конспекти уроків по математиці