Зображення людини у статичному та динамічному станах. Веселі старти

Тема уроку. Зображення людини у статичному та динамічному станах. Веселі старти.

Мета уроку. Сформувати уявлення про пропорції постаті людини; навчити учнів аналізувати та залежно від віку зображати фігуру людини. Розвивати відчуття форми, об’єму, пропорцій, спостережливість, візуальне сприйняття. Виховувати ціннісне ставлення до мистецтва і його творів.

Обладнання:

– проектор, комп’ютер (ноутбук), екран, слайд-шоу;

– маркери, кулькові та гелеві ручки, вугілля, пастель, крейди;

– зошити-альбоми;

– література:

Образотворче мистецтво: підруч. для 4 кл. / М. І. Резніченко, С. І. Трач. – Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2015. – 142 с.; Програма “Образотворче мистецтво. 1-4 класи загальноосвітніх навчальних закладів, 2011”.

Хід уроку

I. Організаційний момент.

II. Актуалізація опорних знань.

– Що таке композиція?

– Для чого художникові потрібно знати закони композиції?

– Які види композиції ви знаєте?

III. Вивчення нового матеріалу.

Сьогодні ми з вами будемо вчитися зображувати людину в динамічному та статичному станах.

Динамічна композиція зображує момент руху. Для динамічної композиції

художники використовують яскраві, контрастні кольори.

У статичній композиції основні об’єми врівноважують один одного, руху немає, кольори спокійні, кольорові контрасти відсутні.

Усі жанри та види образотворчого мистецтва так чи інакше розповідають нам про людину, її зовнішній вигляд, характер, настрій, мрії, почуття, звершення.

Малюючи людину, художники, в першу чергу, враховують побудову її кістково-м’язової системи. Основою форми тулуба є хребет і грудна клітка. До тулуба за допомогою плечового пояса кріпляться кістки рук, а за допомогою тазового пояса – кістки ніг.

Малювання фігури людини полегшує знання пропорцій тіла.

У різні часи в різних народів були розроблені так звані модулі, що допомагали визначити співвідношення частин тіла людини. Для того щоб визначити співвідношення частин тіла людини, у різні часи використовували розмір стопи, долоні та інше. Сьогодні з цією метою найчастіше використовують висоту голови.

(Учитель демонструє учням репродукції картин, що зображують людину під час занять спортом.)

Роздивіться уважно картини, створені художниками, та спробуйте розповісти, який задум, на ваш погляд, митці хотіли донести до нас, глядачів.

– Кого художники зобразили на своїх картинах?

– Де розташовані основні та другорядні зображення, як вони пов’язані одне з одним?

– Як ви вважаєте, чи вдалося художникам донести до глядача свій задум?

Творче завдання

Чи любите ви займатися спортом? Гратися у футбол та волейбол, кататися на ковзанах, бігати на лижах, плавати, стрибати? Спорт дарує нам безліч цікавих та корисних занять.

Робота з підручником (с. 99-103).

Фізкультхвилинка.

Самостійна робота учнів у зошитах-альбомах.

Виконайте малюнок “О спорт, ти краса!”.

IV. Перегляд, аналіз та оцінювання учнівських робіт. Підсумок уроку.

У процесі малювання та аплікації учні мають демонструвати розуміння основних правил пропорційної побудови людського тіла, навички малювання людини в русі, знання основ композиції.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Зображення людини у статичному та динамічному станах. Веселі старти - Плани-конспекти уроків по образотворчому мистецтву