Звичайні дроби

УРОК 79

Тема. Звичайні дроби

Мета: перевірити засвоєння програмних знань з теми “Звичайні дроби” і навички розв’язання програмних задач.

Тип уроку: перевірка й корекція знань, умінь і навичок.

Хід уроку

Тексти тематичної контрольної роботи:

Варіант 1

1°. Порівняйте числа: 1) Звичайні дроби і Звичайні дроби; 2) Звичайні дроби і 1; 3) Звичайні дроби і 1.

2°. Виконайте дії:

1) Звичайні дробиЗвичайні дроби + Звичайні дроби; 2) 4Звичайні дроби

+ 5Звичайні дроби – 6Звичайні дроби; 3) 1 – Звичайні дроби; 4) 5Звичайні дроби – 3Звичайні дроби.

3°. У класі 33 учні, з них Звичайні дроби становлять дівчатка. Скільки дівчаток навчається в цьому класі?

4°. Купили 6 кг картоплі, що становить Звичайні дроби усіх куплених овочів. Скільки овочів було куплено?

5*. Перетворіть на мішане число дріб: 1) Звичайні дроби; 2) Звичайні дроби.

6*. Барвінок запланував Звичайні дроби городу засадити картоплею, Звичайні дроби – огірками, Звичайні дроби кропом

і Звичайні дробиКвасолею. Чи зможе Барвінок реалізувати свій план?

7**. Знайдіть натуральні значення х, при яких буде правильною нерівність: 1Звичайні дроби < Звичайні дроби < 2Звичайні дроби.

8**. При яких натуральних значеннях а дріб Звичайні дробиБуде правильним?

Варіант 2

1°. Порівняйте числа: 1) Звичайні дроби і Звичайні дроби; 2) 1 і Звичайні дроби; 3) Звичайні дроби і 1.

2°. Виконайте дії:

1) Звичайні дроби + Звичайні дробиЗвичайні дроби; 2) 4Звичайні дроби – 2Звичайні дроби + 1Звичайні дроби; 3) 1 – Звичайні дроби; 4) 4Звичайні дроби – 2Звичайні дроби.

3°. У хлопчика було 36 акваріумних рибок, Звичайні дроби з яких становлять неони. Скільки неонів було у хлопчика?

4°. На фермі утримують 36 корів, що становить Звичайні дроби усього поголів’я скота. Скільки голів скота утримують на фермі?

5°. Перетворіть на мішане число дріб: 1) Звичайні дроби; 2) Звичайні дроби.

6*. Турист планував за перший день пройти – маршруту, за другий день Звичайні дроби і Звичайні дроби, за третій Звичайні дроби маршруту, а за 4-й день – Звичайні дроби маршруту. Чи зможе він реалізувати свій план?

7**. Знайдіть натуральні значення х, при яких буде правильна нерівність 1Звичайні дроби < Звичайні дроби < 2Звичайні дроби.

8**. При яких натуральних значеннях а дріб Звичайні дроби буде неправильним?

Розв’язання і відповіді

Варіант 1

1°. 1) Звичайні дроби>Звичайні дроби; 2) Звичайні дроби < 1; 3) Звичайні дроби > 1. 2°. 1) Звичайні дроби; 2) 3Звичайні дроби; 3) Звичайні дроби; 4) 1Звичайні дроби.

3°. 33 : 11 – 6 = 18 дівчаток. Відповідь. 18.

4°. 6 : 3 – 4 = 8 (кг) овочів. Відповідь. 8 кг.

5°. 1) 3Звичайні дроби; 2) 3Звичайні дроби.

6*. Весь город – 1. Звичайні дроби + Звичайні дроби + Звичайні дроби+ Звичайні дроби = Звичайні дроби, Звичайні дроби > 1, отже, неможливо.

7**. Звичайні дроби < Звичайні дроби < Звичайні дроби або 11 < х < 17, тому х набуває одне із значень: 12, 13, 14, 15, 16.

8**. Звичайні дроби– правильний, якщо 5а + 1 < 18, тобто а набуває одне із значень 1, 2, 3.

Варіант 2

1°. 1) Звичайні дроби>Звичайні дроби; 2) 1 > Звичайні дроби; 3) Звичайні дроби> 1. 2°. 1) Звичайні дроби; 2) 3Звичайні дроби; 3) Звичайні дроби; 4) 1Звичайні дроби.

3°. 36 : 9 – 4 = 16 неонів. Відповідь. 16.

4°. 36 : 4 – 9 = 81 голів скота. Відповідь. 81.

5°. 1) Звичайні дроби = 3Звичайні дроби; 2) Звичайні дроби = 7Звичайні дроби.

6*. Звичайні дроби + Звичайні дроби + Звичайні дроби+ Звичайні дроби = Звичайні дроби; Звичайні дроби > 1, отже, неможливо.

7**. Звичайні дроби < Звичайні дроби < Звичайні дроби правильна, якщо 20 < х < 25, тобто набуває одне із значень: 21, 22, 23, 24.

8**. Звичайні дроби неправильний, якщо 3а – 5 < 14, тобто а набуває одне із значень 1, 2, 3, 4, 5, 6.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Звичайні дроби - Плани-конспекти уроків по математиці