Звуко-буквений аналіз слів. Складання розповіді на тему “Наші літні канікули”. Вимова й правопис слова виразно
Урок 2
Тема. Звуко-буквений аналіз слів. Складання розповіді на тему “Наші літні канікули”. Вимова й правопис слова виразно
Мета: удосконалювати вміння аналізувати звуко-буквений склад слів; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати вміння складати розповіді за малюнками; виховувати в учнів культуру слухача й співрозмовника.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань і мотивація навчання
1. Перевірка домашнього завдання (вправа 8)
– Прочитайте пари слів, що утворилися. Назвіть літери,
– Які речення ви склали? Прочитайте.
– Що ви знаєте про звуки?
– Чим вони позначаються на письмі?
2. Хвилинка чистопису
Сл ня олівець
– Доберіть слова з даними буквосполученнями. (Теля, лелека, ягня, соняшник)
– Усно складіть речення з одним зі слів за вибором.
III. Повідомлення теми й мети уроку
– Сьогодні на уроці ми будемо вдосконалювати вміння аналізувати звуко-буквений склад слів, складатимемо розповідь про свої літні канікули.
IV. Повторення та закріплення вивченого матеріалу
1. Колективна робота (вправа 9)
– Прочитайте букви
– Запишіть на вибір три букви і скажіть, які звуки вони позначають на письмі.
2. Робота з казкою (вправа 10)
– Прочитайте виразно литовську народну казку.
– Хто з тварин не назвав букви, а вимовив звук?
– Як цей звук позначається на письмі?
– Які звуки позначає буквосполучення дж?
3. Звуко-буквений аналіз слів (вправа 11)
– Прочитайте слова. Окремо вимовте у кожному з них останній звук.
– Запишіть у три стовпчики слова, які закінчуються на голосний, твердий, м’який приголосний.
– Складіть речення з виділеними словами.
– Пригадайте, чим голосні звуки відрізняються від приголосних.
4. Фізкультхвилинка
5. Словникова робота
– Прочитайте слово в рамці на с. 7.
– Що означає слово виразно?
– Складіть звукову модель цього слова.
– Поділіть слово виразно для переносу з рядка в рядок.
– Складіть правила заучування вірша напам’ять, використовуючи слово виразно.
1) Прочитай вірш виразно.
2) Розділи його на смислові частини.
3) Вивчи напам’ять кожну частину.
4) Розкажи виразно весь вірш.
– Користуйтесь цими правилами, вивчаючи вірші напам’ять.
6. Розвиток зв’язного мовлення. “Наші літні канікули” (вправа 12)
– Розгляньте малюнки і перекажіть їх зміст. Дайте імена дітям.
– Що робить дівчинка?
– Чим зайняті хлопчики?
– Що здивувало дівчаток?
– Розкажіть, як ви провели канікули. Дайте відповіді на запитання.
– Запишіть одне речення (за вибором).
V. Підсумок уроку
– Назвіть пари приголосних звуків за твердістю-м’якістю.
– Які звуки на письмі позначає буквосполучення дз?
– Чим голосні звуки відрізняються від приголосних?
– Відгадайте загадку.
Коли хочеш ти читати,
То мене повинен знати.
А коли мене не знаєш,
То нічого не вгадаєш.
(Абетка або азбука, алфавіт)
– Складіть звукові моделі цих слів.
VI. Домашнє завдання з інструктажем
Вправа 13.