Робота з природним матеріалом. Аплікація з листя, трав і квітів
УРОК 6
Тема. Робота з природним матеріалом. Аплікація з листя, трав і квітів
Мета: вчити працювати з природним матеріалом; продовжувати вдосконалювати навички правильної підготовки робочого місця до праці та уміння виготовляти аплікацію з листя, трав, квітів; виховувати охайність, працьовитість; розвивати кругозір, художній смак, творчість.
ХІД УРОКУ
І. Організація класу
– Добрий день! Сідайте!
Наведіть порядок на партах. Давайте перевіримо, чи все готово у вас до уроку. (Олівці, серветка, природний матеріал, клей, пензлик,
– Сьогодні на уроці ми будемо виготовляти аплікацію з природного матеріалу: листя, трав, квітів.
ІІ. Основна частина
1. Словникова робота: аплікація.
– Хто з вас знає, що таке аплікація? (Відповіді дітей.)
– Ви з цим словом зустрічались, коли працювали з кольоровим папером.
Аплікація – це художня техніка, яку застосовують для створення зображень із наклеєних на основі шматочків паперу, тканини, рослинного матеріалу.
2. Вступна бесіда.
– У перекладі з латинської слово аплікація означає “прикладання”. Здавна люди намагалися прикрасити своє житло. А як це зробити? З
Сьогодні ми з вами теж спробуємо це зробити.
Листя яких дерев можна використати в нашій роботі? Спробуйте відгадати назву дерев, листя яких нам знадобиться.
![]()
III. Демонстрація та аналіз зразка
1. Природа дарує нам безліч різноманітних форм, які самі по собі можуть стати основою для цікавої композиції. Осіннє листя – це багатство кольорів та силуетів! Спробуйте створити з них цікаві композиції.
2. Розгляд зразків “Зайчик”, “Грибок”, “Чарівна пташка”, “Метелик”, “Рибка”.
![]()
3. Порядок роботи.
– Визначте, який предмет ви будете виготовляти.
– Доберіть відповідне листя (частини листя). Можна обрізати їх ножицями для отримання необхідної форми.
– Зробіть ескіз аплікації.
– Викладіть листя на папір.
– Обережно користуючись клеєм, наклейте частини листя.
– Промокніть серветкою.
– Дайте аплікації висохнути.
ІV. Фізкультхвилинка
ЛИСТОЧКИ
Ми – листочки, ми – листочки,
На гілках ми сидимо.
Тихий вітер повіває,
Нас легесенько гойдає.
Сильний вітер налітає
І з гілок нас всіх зриває.
У повітрі ми кружляємо,
Кружляємо, кружляємо,
На землю ми сідаємо,
Сідаємо, сідаємо.
V. Практична робота учнів
Учні працюють самостійно, вчитель допомагає за необхідності.
VІ. Виставка робіт. оцінювання
– Яка робота вам сподобалася? Чому?
– Яка аплікація виконана охайно та гарно?
– Чи помітили ви помилки товаришів?
VІІ. Підсумок уроку
– Які природні матеріали ви знаєте?
– Над чим ми працювали сьогодні на уроці?
– Що означає слово аплікація?
– Для чого люди прикрашають свій дім, житло?
– Зараз допоможіть черговим прибрати залишки паперу та листя.