ВИРОДЖЕННЯ РОБОЧИХ БДЖІЛ, МАТОК І ТРУТНІВ

ВИРОДЖЕННЯ РОБОЧИХ БДЖІЛ, МАТОК І ТРУТНІВ – зміна зовнішньої та внутрішньої будови дорослих особин. Це явище спостерігається в неблагополучних сім’ях, при поганому утриманні бджіл. В. б. відзначається в окремих сім’ях, не масово. Відомі такі прояви В. б.:

– бджоли-альбіноси – поява в бджолиній сім’ї особин із білими очима. Зазвичай вони нічого не бачать і приречені на швидку загибель;

– мікроцефалія – основна ознака – мала голова. Спостерігається в робочих бджіл, трутнів і маток;

– циклопи – одноокі бджоли. Двоє очей ніби зливаються в одне у формі півмісяця. Через свій дефект одноокі бджоли не можуть літати;

– бджоли-каліки – мають недорозвинені крила, ніжки й інші органи. Причиною такого каліцтва може бути застуджений розплід, близькоспоріднене схрещування порід бджіл, різке струшування рамок із розплодом, недостатня годівля личинок бджо – лами-годувальницями тощо.

Заходи боротьби. Заміна маток, які дають виродливе потомство, повноцінними; виведення якісних маток; контроль за спарюванням маток із трутнями, щоб не було близькоспорідненого спарювання; усунення факторів, що негативно впливають на розвиток бджолосім’ї.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

ВИРОДЖЕННЯ РОБОЧИХ БДЖІЛ, МАТОК І ТРУТНІВ - Бджільництво