ЗБЕРІГАННЯ КАРТОПЛІ

Сад і город (енциклопедія)

ЗБЕРІГАННЯ КАРТОПЛІ

Зберігання запасів картоплі складається з декількох періодів. У пертий період – післязбиральний – відбувається лікування й дозрівання картоплі. Основний період – осінньо-зимовий – називають періодом глибокого спокою, весняний період розпочинається з моменту проростання бульб.

Тривалість лікувального періоду 2-3 тижні. У цей момент температура в сховищі має бути досить високою, щоб бульби дозріли та залікували наявні механічні ушкодження.

У лікувальний період підтримують

температуру +15…+20 °С, а вологість повітря має бути на рівні 85-95 %. До кінця лікувального періоду температуру знижують спочатку до +10 °С. Потім дуже повільно, протягом 40-60 днів, температуру зберігання знижують до +2…+5 °С і вже на цьому рівні підтримують у основний період зберігання. У період глибокого спокою потрібно уникати перепадів температури й підвищення вологості. Оптимальна температура в основний період зберігання може бути різною для окремих сортів картоплі, тому завжди потрібно дивитися відповідні рекомендації. Наприклад, для сортів Приекульський ранній і Фаленський температура в період глибокого
спокою становить +1… +2 °С, для сортів Вогник і Темп – +2…+3 °С, для сортів Лopx і Столовий 19 – +3…+5 °С.

У весняний період, коли починається проростання бульб, температуру зберігання знижують на 1-3 °С порівняно з періодом глибокого спокою. Залежно від погоди це роблять наприкінці лютого – на початку березня.

Найпоширеніші сховища для картоплі – бурти, траншеї, засіки в підвалі. Найкраще зберігати картоплю в невеликих ящиках, які встановлюють один на один так, щоб між картоплею та днищем верхнього ящика була відстань 5-7 см. Якщо картоплю зберігають у більш об’ємних засіках, верхній шар іноді запріває. Це призводить до псування й загнивання картоплі. Запобігти запріванню можна, якщо посипати верхні бульби крейдою. Добре захищає картоплю від небажаного зволоження буряк, який складають поверх картоплі.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


ЗБЕРІГАННЯ КАРТОПЛІ - Рослинництво