ДИМАР

ДИМАР – пристосування, необхідне для втихомирення бджіл димом при огляді гнізда. Д. складається із зовнішнього бляшаного корпуса циліндричної форми, внутрішнього корпуса або склянки з гратчастим дном, міха й кришки з гратами, шарнірно з’єднаної із зовнішнім корпусом.

У склянку кладуть димотвірний матеріал (деревний гриб, гниляки тощо); основа склянки з дном корпуса не стикається. У нижній частині корпуса зроблений отвір, через який повітря з міхів проникає в склянку, де утворюється дим при згорянні гниляків. Міх являє собою дві дощечки,

з’єднані шкірою й іншим повітронепроникним матеріалом. Між дощечками вбудовують пружину. Щоб під час користування Д. у гніздо або на бджіл не потрапили іскри, у кришці є грати з невеликими круглими отворами. Повітря з міхів вдувається через отвори в нижню частину корпуса, через гратчасте дно внутрішньої склянки піднімається нагору й, нагнітаючи дим, виходить через кришку з воронкоподібним отвором.

Висота Д. – 225 мм, ширина – 120 мм, діаметр корпуса – 100 мм, вага – 750 г.

При роботі Д. слід остерігатися доторкання до нього, щоб уникнути опіків. При запаленому Д. відкривати й закривати кришку потрібно

тільки за спеціально вмонтований у неї гачок. Не слід використовувати надмірно сухі гниляки, тому що вони дають дуже гарячий дим, також не слід брати як горючий матеріал ганчірки, які дають їдкий дим, що озлобляє бджіл. Періодично слід очищати грати кришки від нагару, що утворюється на ній, для кращого проходження диму.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


ДИМАР - Бджільництво