КВІТЧАСТО-НЕКТАРНИЙ КОНВЕЄР

КВІТЧАСТО-НЕКТАРНИЙ КОНВЕЄР – один зі способів поліпшення кормової бази бджіл, особливо в регіонах інтенсивного землеробства.

Основна мета цього способу – безперервне й масове вирощування медоносів протягом весни й літа, що ліквідує таке поняття у як безузятковий період. У багатьох сільськогосподарських угіддях можна вирощувати медоносні культури – соняшник, гречку, гірчицю й ін., при цьому бджоли не тільки збиратимуть нектар, але ще й запилюватимуть їх.

Для того щоб одержати К.-н. к., медоносні культури, як чисті, так і в суміші,

потрібно висівати у два-три строки з інтервалом в 7-9 днів. Це забезпечить безперервне цвітіння не тільки медоносів, але й усього комплексу медоносних рослин, включаючи й дикорослі, що ростуть на цій території.

Проводять пожнивні посіви скоростиглих медоносів. Так, наприклад, гречка й гірчиця, висіяні відразу ж після збирання озимих, цвітуть наприкінці літа й на самому початку осені, забезпечуючи бджолам підтримувальний узяток. Крім того, медоноси пожнивних культур є цінною зеленою кормовою масою.

Щоб уникнути пізньоосіннього безузяткового періоду, корисно висівати у звичайний термін (серпень) озиму вику

й озимий рапс.

На припасічних ділянках рано навесні рекомендується висівати фацелію, огіркову траву, змієголовник й інші медоноси.

Обов’язково використовують масиви дикорослих медоносів, тобто вивозять пасіки на луки, до липняків, верболозів, насаджень клена тощо.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


КВІТЧАСТО-НЕКТАРНИЙ КОНВЕЄР - Бджільництво