ЛІЩИНА

ЛІЩИНА, або лісовий горіх, – багаторічний чагарник із родини березових. Любить світло. Росте Л. буйно, тому її треба проріджувати. Цвіте напровесні. Пилку утворюється удосталь, тому заготовляють його про запас. Росте в змішаних лісах на галявинах й узліссях, у лощинах, на схилах і ярах. Широко застосовується як живопліт в бджільництві, тому що чудово захищає пасіку від ранніх весняних вітрів, сприяє активному розвитку сімей до головного узятку. Висота чагарнику може досягати 3- 4 м. Цвіте Л. до розпускання листя близько тижня. Чоловічі суцвіття

– довгі сережки, у квітках яких є по 4 тичинки, жіночі квітки вкриті у квіткові бруньки й мають по 1 маточці з 2 червоними нитковидними рильцями. Листя округле або овальне, із двоякозубчастим краєм, опушене. Плід – горіх, оточений приквітком, що розрісся. Цвіте у квітні.

Л. у період цвітіння буяє пилком. Бджоли збирають його з ранку до вечора. Із цієї рослини комахи приносять до 12 % обніжжя за день. Пилок з Л. можна збирати також самостійно. Для цього рекомендується збирати квітучі сережки, просушувати й просівати їх, а отриманий пилок зберігати в сухому місці в герметично закритому посуді.

Л. корисно висаджувати

у великій кількості, особливо для закріплення схилів, укосів, ярів і балок. Розмножується насінням, пагонами від пня, кореневими пагонами, відводками. Насіння можна висівати восени на глибину 5-7 см, зверху його прикривають хвойними гілками для захисту від гризунів. Кущі, вирощені з насіння, починають плодоносити на 6-7-й рік, з пагонів – на 3-5-й рік.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


ЛІЩИНА - Бджільництво