СТАМЕСКА БДЖІЛЬНИЦЬКА

СТАМЕСКА БДЖІЛЬНИЦЬКА – один з основних інструментів, яким постійно користується бджоляр. Призначена для очищення брусків рамок від прополісу, наростів воску та плям проносу, з її допомогою під час огляду сім’ї розсовують рамки у вулику, скоблять і чистять стінки, стелини вулика, його розділювальну дошку, фальци, дно. С. б. відокремлюють верхній корпус вулика від нижнього, а магазинну надставку – від корпуса.

С. б. бувають звичайні з накладками СП й універсальні. Звичайна стамеска має лезо й дерев’яні накладки, скріплені між собою.

Довжина С. б. – 200 мм, ширина – 45 мм, висота – 26 мм, товщина леза – 2,5 мм, ширина ріжучих крайок – 45 мм; ширина передньої частини – 24 мм. Кут, під яким загнута передня частина, – 85°, маса – 160 г.

Універсальна С. б. оснащена пилкою, за допомогою якої виконують ряд різноманітних робіт. Отвори на лезі дозволяють висмикувати цвяхи. Її розміри: ширина леза – 55 мм, при розкладеній пилці – 252 мм, при складеній – 180 мм.

Лезо звичайної С. б. заточують, причому загнутий її кінець заточують тільки із зовнішнього боку.

При зніманні корпусів прямий кінець С. п. закладають у щілину між ними й діють як важелем,

піднімаючи корпус або магазин. Так само відокремлюють корпус від дна. Щоб дістати з вулика запрополісовану бджолами рамку, її відокремлюють від фальців за допомогою С. б. Для цього один кінець закладають у вуличку між рамками, а інший піддягають як важелем, і відокремлюють рамку загнутим кінцем спочатку з одного, а потім з іншого боку. Рамку піднімають на 2-3 см, щоб можна було взяти її пальцями. За допомогою С. б. знімають дахи вуликів, стелини, полотнинки, виймають вставні дошки й діафрагми тощо.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


СТАМЕСКА БДЖІЛЬНИЦЬКА - Бджільництво