БАКТЕРІЇ

БАКТЕРІЇ – дрібні одноклітинні рухливі або нерухливі рослинні організми, у яких немає хлорофілу. Вони не мають оформленого клітинного ядра; вкриті щільною напівзахисною оболонкою, крізь яку проникають поживні речовини й виділяються продукти обміну. Розмножуються Б. простим діленням, чітко успадковуючи особливості материнських клітин.

Величина Б. варіюється, виміряється тисячними частками міліметра й менше. Спостерігати Б. можна тільки за допомогою мікроскопа. Вони можуть бути у вигляді кулі, спіралі, нитки, але найчастіше – у вигляді

палички. Деякі Б. утворюють спори як особливі форми існування при несприятливих умовах зовнішнього середовища. Спори дуже стійкі до високих температур, але гинуть при температурі 60°, добре переносять низькі температури.

Б. відіграють важливу роль у житті рослин, тварин і людей. Деякі з них корисні, інші – шкідливі.

Корисні Б. підтримують у грунті запаси мінерального азоту, сприяють відновленню його структури і родючості, вони використовуються в сільському господарстві, у харчовій

Промисловості. Шкідливі Б. є збудниками заразних хвороб людей і тварин, рослин і комах.

До патогенних Б., що викликають хвороби бджіл, належать збудники європейського гнильцю, паратифу, септицемії й ін.

Існують Б., невидимі навіть у мікроскоп, вони можуть проникати крізь дрібні фільтри. Це – віруси. їх розглядають як позаклітинну форму життя.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


БАКТЕРІЇ - Бджільництво