Кругообіг Нітрогену в природі – НІТРОГЕН. ФОСФОР

Хімія підготовка до ЗНО та ДПА
Комплексне видання

ЧАСТИНА І

ЗАГАЛЬНА ХІМІЯ

ХІМІЯ ЕЛЕМЕНТІВ

НІТРОГЕН. ФОСФОР

Кругообіг Нітрогену в природі

На нашій планеті існує два шляхи зв’язування азоту. Перший шлях полягає в потужному електричному розряді – блискавки. При цьому з молекул кисню й азоту утворюється нова речовина – нітроген(ІІ) оксид, який окислюється повітрям у нітроген діоксид й потрапляє в грунт або води океану у вигляді нітратів та нітритів. Другий шлях – це шлях засвоєння азоту нітрогенфіксувальними

бактеріями й водоростями. Цим шляхом сполук Нітрогену утворюється менше, ніж при розряді блискавки.

Сполуки Нітрогену в грунті або в океані дуже швидко поглинаються тваринами й рослинами. При відмиранні рослин або тварин сполуки Нітрогену знову потрапляють у грунт або океан, і такий цикл може тривати досить довго, доки сполуки Нітрогену не потрапляють до денітрифікувальних бактерій, які в результаті своєї життєдіяльності виділяють азот.

Без зв’язаного Нітрогену життя на Землі не існувало б. Завдяки блискавкам Нітроген потрапив у воду, де й зародилося життя. На початку XX століття запаси Нітрогену в грунті

стали вичерпуватися. Це стало причиною різкого зниження врожайності на полях. Населенню Землі загрожував голод. Але вчені запропонували використати деякі хімічні сполуки як сільськогосподарські добрива. І це дало змогу підвищити врожайність.

Сьогодні нітратні добрива використовують практично на всіх полях. Однак не слід забувати про те, що надлишок сполук Нітрогену так само викликає зниження врожайності, а всі стоки з полів так чи інакше потраплять в океан, унаслідок чого може початися неконтрольований ріст різних водних рослин, що у свою чергу призведе до загибелі риби в морях та океанах.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Кругообіг Нітрогену в природі – НІТРОГЕН. ФОСФОР - Довідник з хімії