НАГРІВАННЯ НОЖА, КОТКА, ШПОРИ

НАГРІВАННЯ НОЖА, КОТКА, ШПОРИ – необхідне при роботі з воскосировиною.

Ніж призначений для зрізання кришечок трутневих чарунок, розпечатування медяних стільників, вирізання шматочків стільника, для видалення воскових наростів. Ножі нагрівають, щоб зрізати забрус, не пом’явши при цьому чарунки стільників.

Нагрівають ножі в металевій або емальованій ванночці, поставленій на плиту або керогаз у спеціальній ванні. При розпечатанні стільників користуються 2-3 ножами: поки один із ножів використовується в роботі, інші нагрівають у

гарячій воді, тому що роботу зі стільниками слід проводити гарячим лезом. Ніж складається з дерев’яної ручки й металевого леза, бажано з нержавіючої сталі.

Краще розпечатуються стільники при використанні парових й електроножів. Особливість парових ножів полягає в тому, що пара гумовою трубкою надходить у спеціальну порожнину, нагріваючи лезо, яке після розпечатування ним стільників залишається чистим і не пригорілим. Не можна при роботі зі стільниками прогрівати лезо ножа над відкритим вогнем, тому що від цього псується сталь, пригоряє віск, псуються стільники й сам ніж.

Коток і шпору, якою кріплять штучну

вощину, також нагрівають у гарячій воді. Не можна перегрівати ці інструменти, щоб вощина не плавилася, а м’яко занурювалася в дріт. Шпору дістають із води й дають інструменту полежати 2-3 хв, щоб з його поверхні випарувалася вода, інакше до вологого дроту вощина не прилипне.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


НАГРІВАННЯ НОЖА, КОТКА, ШПОРИ - Бджільництво