НОВІ ДЖЕРЕЛА ЕНЕРГІЇ
Розділ 1. ПОЧИНАЄМО ВИВЧЕННЯ ФІЗИКИ
§6. ЯК ФІЗИКА ЗМІНЮЄ СВІТ
2. НОВІ ДЖЕРЕЛА ЕНЕРГІЇ
Ви ввімкнули світло, і лампи в люстрі засвітилися начебто “самі собою”. Але для того, щоб неначе від помаху руки чарівника кімната в одну мить залилася світлом, цілодобово працюють величезні електростанції – головні сучасні джерела енергії.
Зайшовши на кухню, ви ввімкнули електрочайник – знову електрика! Адже в сучасній квартирі є ще й електричні пральна машина, фен, мікрохвильова піч тощо (рис. 6.4). Причому в більшості сучасних побутових
Електрика рухає потяги метро та залізниць, трамваї, тролейбуси та ескалатори. В обладнанні сучасних автомобілів також широко використовують електрику.
Електрика стала основою всієї сучасної техніки – без неї неможливо уявити сучасне виробництво.
Виробляють та передають електроенергію, використовуючи відкриті Фарадеєм, Максвеллом та іншими вченими закони електрики та магнетизму.
Джерелами електричної енергії є електростанції. Більшість електростанцій сьогодні – теплові. На таких електростанціях теплові двигуни (переважно
З кожним роком дедалі більше електроенергії виробляють атомні електростанції, дія яких грунтується на законах ядерної фізики, відкритих у 20-му столітті вченими різних країн. Першу таку електростанцію було побудовано в середині 20-го століття.