Бджільництво – ТВАРИННИЦТВО

МІЖНАРОДНА ЕКОНОМІКА

Розділ 4
ГАЛУЗІ СВІТОВОЇ ЕКОНОМІКИ

4.10. ТВАРИННИЦТВО 4.11.5. Бджільництво
Відомо, що бджільництвом людство почало займатися ще за 2400 років до н. е. Спочатку людина збирала мед у гніздах диких бджіл, які вони влаштовували у дуплах дерев і щілинах між скелями, а згодом людина почала створювати для бджіл штучні гнізда – борть. Цей промисел одержав назву бортництво. Сучасне бджільництво розвинулось після винайдення пересувного вулика з рамками, що виймаються з нього. Перший розбірний рамковий вулик винайшов російський

бджоляр П. Прокопович у 1814 р. Бджільництво поширене у країнах помірного і субтропічного клімату. Його основні напрямки – виробництво меду бджолиного, бджолиного воску, прополісу, бджолиної отрути, маточного молочка, бджолозапилення, розведення маток і бджолиних сімей.
Основними продуктами бджільництва є мед та віск, бджоли запилюють сільськогосподарські комахозапильні культури з метою підвищення їх врожайності.
Відомо близько 30 тис. видів бджіл, які поширені скрізь, де ростуть квіткові рослини.
Африканські медоносні бджоли характеризуються більшою, ніж європейські, працездатністю, а також агресивніші
за них. Вони швидше літають, працювати починають раніше, а закінчують пізніше. Виведення у Бразилії наприкінці 50-х – на початку 60-х років гібридних бджіл (схрещуванням африканських і європейських) призвело до появи бджіл – убивць, від яких гинуть люди, коні, корови. Вони стали справжнім лихом для латиноамериканських країн.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Бджільництво – ТВАРИННИЦТВО - Довідник з економіки