ЧЕРЕШНЯ

ЧЕРЕШНЯ – багаторічне велике плодове дерево із родини розоцвітих. Ч. не зносить важких глинистих грунтів, а також близько розташованих грунтових вод. Кора гладенька, темна. Листя овальне, матове, ясно-зелене, звисає донизу. Квітки схожі з квітками вишні. Плід – кістянка. Необхідне запилення комахами, що збільшує врожайність дерев майже в 15-18 разів. Для результативного запилення бджіл необхідно дресирувати.

Великий інтерес для бджільництва становить дикоросла Ч. Росте у великих кількостях у лісах і лісосмугах, у парках і скверах.. Належить

до підсім’ї кістянкових. Заввишки досягає 25- 35 м. Кора гладка, темнозабарвлена. Листя видовжено-яйцеподібне, на краях двоякопильчасте. Квітки білі, зібрані в невеликі суцвіття. Квітки розпускаються одночасно з листям. Плоди – ягоди, різні за розмірами й забарвленням: жовті, рожеві, червоні, темно-коричневі, майже чорні. Цвіте наприкінці квітня – на початку травня.

Ч. дає бджолам нектар і пилок. Сильна бджолосім’я може принести до 2,8 кг нектару в день. На виділення нектару й пилку впливають погодні умови. Найсприятливіша температура для інтенсивного виділення нектару 25-32 °С.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


ЧЕРЕШНЯ - Бджільництво