ДЛЯ ТИХ, ХТО ХОЧЕ ЗНАТИ БІЛЬШЕ ПРО МУЗИЧНЕ МИСТЕЦТВО

ДЛЯ ТИХ, ХТО ХОЧЕ ЗНАТИ БІЛЬШЕ ПРО МУЗИЧНЕ МИСТЕЦТВО

Літературно-музична хрестоматія

Василь СУХОМЛИНСЬКИЙ

ФЛЕЙТА І ВІТЕР

У саду на лавці сидів Музикант. Він грав на флейті. До його чудової пісні прислухалися і пташки, й дерева, й квіти. Навіть Вітерець приліг під кущем і з подивом слухав гру на флейті. Грав музикант про сонце в блакитному кебі, про біленьку хмаринку, про сіреньку пташку-жайворонка і про щасливі дитячі очі.

Замовкла пісня, поклав Музикант флейту на лаву й пішов до хати. Підвівся Вітер з-під куща, прилетів до флейти

та й подув з усієї сили.

Загула флейта, мов осіння непогода під стріхою. Подув Вітер ще дужче, а флейта не грає – гуде та й гуде.

“Чому ж це так? – думає Вітер. – Адже я залюбки можу вирвати дуба

З корінням, скинути дах із хатини. Чому ж флейта не підкоряється мені – не грає?”

КОРОТКИЙ ЗМІСТ БАЛЕТУ

С. Прокоф’єва “Попелюшка”

Акт перший

У будинку злої мачухи вона сама і дві її дочки Худишка і Кубушка приміряють шаль. З’являється Попелюшка. Вона згадує свою померлу матір. Намагається знайти розраду у батька, але той повністю під впливом своєї нової дружини. У дім приходить

жебрачка. Сестри женуть її, але Попелюшка потайки запрошує стареньку відпочити і годує її. Мачуха і сестри готуються до від’їзду на королівський бал. Вони приміряють нові наряди. Учитель танців дає незграбним сестрам останній перед балом урок. Нарешті мачуха і сестри їдуть. Попелюшка залишається одна. Вона мріє про бал і танцює на самоті. Повертається жебрачка. Раптово вона перетворюється на фею, яка нагороджує Попелюшку за її добре серце. За допомогою фей пір року Попелюшка споряджаєтеся на бал. Єдина умова – опівночі вона повинна звідти піти.

Акт другий

У палаці в повному розпалі королівський бал. Танцюють дами та кавалери. Приїжджає мачуха із сестрами. Сестри привертають увагу своєю неповороткістю. З’являється принц. Гості танцюють мазурку. Урочиста музика супроводжує прибуття таємничої незнайомки. Це Попелюшка. Принц захоплений нею і запрошує на танець (великий вальс). Сестри намагаються привернути увагу принца (дует з апельсинами), але безуспішно. Принц не відходить від Попелюшки. Вони не помічають, як біжить час. Раптово романтичний вальс-кода переривається боєм годинника. Настала північ. Попелюшка тікає, загубивши кришталеву туфельку, яку піднімає принц.

Акт третій

Принцу розпачі. За допомогою шевців він приміряє черевичок усім дамам королівства, але той нікому не підходить. Принц вирушає на пошуки незнайомки в далекі країни, але безуспішно. А в будинку мачухи Попелюшка зайнята домашніми справами і згадує про бал. Раптом приїжджає принц. Він вимагає, щоб всі жінки поміряли туфельку. Але марно сестри, а потім і мачуха намагаються надіти туфельку – вона їм безнадійно мала. Помітивши Попелюшку, принц пропонує приміряти туфельку і їй. Попелюшка відмовляється, але потім у неї з кишені випадає друга туфелька. Принц заглядає в обличчя дівчині – це його кохана. Тепер ніщо не розлучить їх.

ДЛЯ ТИХ, ХТО ХОЧЕ ЗНАТИ БІЛЬШЕ ПРО МУЗИЧНЕ МИСТЕЦТВО

Джон інгпен. Історія людства – історія музики

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


ДЛЯ ТИХ, ХТО ХОЧЕ ЗНАТИ БІЛЬШЕ ПРО МУЗИЧНЕ МИСТЕЦТВО - Музика