Крок 5: робіть промову розмовною, простою і легкою – Написання промов: десять кроків

Паблик рилейшнз

Написання промов: десять кроків

Крок 5: робіть промову розмовною, простою і легкою

Промови мають базуватися на розмовних структурах. Чим менш формальним і академічним буде писання, тим кращою вийде промова.

Є багато фраз та ідіом, які виглядають відхиленням на письмі, проте прекрасні, коли вимовляються вголос. Розмовні вирази, що є ознакою неформальної бесіди, мають використовуватися в промові. З іншого боку, слідкуйте, щоб не було надто багато жаргону.

Ральф Прудіан, нью-йоркський консультант з промов і репетитор,

подав в “Уолл Стріт Джорнел” статтю під назвою “Як зробити вашу наступну промову такою, що запам’ятовується”. Порівняйте приклади з цієї статті, що показують відмінності слів, які читаються, і слів, які вимовляються:

“Оскільки ви знайомі з труднощами, пов’язаними з проектом…” і “Ви знаєте, якою важкою буде ця робота…” або

“Мені достеменно відома ваша роль у цьому придбанні” і “Я знаю, що ми б не спрацювали без вас…”

Коли ви пишете промову, питайте себе, як виступаючий зазвичай говорив би це людині, котра сидить поруч з ним у потязі. Це допоможе вам висловлювати

інформацію більш розмовно в промові.

Ваш матеріал має бути більш простим і легким, але не банальним. Використання гумору та анекдотів допомагає робити промову легкою, та будьте обережні з жартами. Більшість виступаючих не мають того відчуття місця й потрібної паузи, які притаманні комедіантам, і вони також не є професійними оповідачами. Та коли гумор проявляється в темі природно і підходить до всіх питань, тоді він може допомогти.

Ніколи не звертайтеся до книг анекдотів. Гумор має бути органічним. Класичним початком промови може бути жарт, що стосується справи, а потім виступаючий говорить: “А якщо серйозно…”. Деякі керівники опираються використанню гумору та анекдотів. Вони говорять: “Це не гумор, це серйозна промова”. Щоб виглядати гідно, помпезність необов’язкова. Бути серйозним не означає бути нудним. Виставляючи особисті почуття, можливо, навіть підсміюючись із себе, можна привернути і втримати увагу аудиторії.

Лід. Є багато шляхів захоплення уваги того, хто слухає, на самому початку промови. Не обов’язково починати із захоплюючого увагу питання, переконливого прикладу, викличної промови, яка шокує, хоча й нічого поганого в цьому немає. Частіше гарні промови починаються з подяки виступаючого тим, кому він адресує промову.

Іноді той, хто говорить, починає з приємного, жартівливого зауваження, щоб показати аудиторії, що він не сприймає себе занадто вже серйозно. Наприклад, коли Лі Якокка звертався до щорічної зустрічі корпорації з нерухомості XXI століття, він почав так: “Дякую вам (ім’я людини, котра його представляла). І доброго ранку, пані й панове. Це честь для мене, що ви – найбільша у світі організація з нерухомості – обрали своїм виступаючим автомобільного торгівця, і навіть більше – представника Старої Димової Труби Америки”.

Висновки. Закінчення промови має розумітися всіма саме як закінчення. Аудиторія потребує підказування, що все наближається до завершення, а виступаючий очікує аплодисментів. Є багато шляхів виразити настання кінця промови. Виступаючий може сказати: “Перше ніж я покину вас, я хотів би підкреслити основні пункти…” або “Продовжуючи, я хотів би підбити підсумки…”, або “Я знаю, що ви, як і я, хочете почути наступного оратора, однак перш ніж піти, я хотів би сказати…”

Кращі промови мають об’єднуючу тему, і тому кінець промови природно пов’язаний з її початком. Основні питання має бути повторено в кінці.

Коли це можливо, завжди залишайте аудиторію з почуттям оптимізму. Зазначте, чого слід досягти, які виклики лежать попереду і які нагороди очікують.

Що означає промова для виступаючого? Що вона означає для аудиторії? Відповіді на ці запитання, висловлені з максимальною простотою, звичайно мають бути у висновках.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Крок 5: робіть промову розмовною, простою і легкою – Написання промов: десять кроків - PR