Одиниці вимірювання площі
УРОК 59
Тема. Одиниці вимірювання площі
Мета: пояснити учням необхідність застосування різних одиниць вимірювання площі прямокутника; вправляти у розв’язанні задач, пов’язаних з площею прямокутника; вдосконалювати обчислювальні навички.
Обладнання: таблиця для усної лічби, креслення, таблиця одиниць площі.
ХІД УРОКУ
I. Контроль і закріплення знань учнів
1. Математичний диктант
– Число 9 збільшити на 600 і результат поділити на 3.
– Суму чисел 90 і 70 збільшити в 10 разів.
– Число 2 помножити на 360 і результат
– На скільки 9 т більше, ніж 9 кг? 10 м більше, ніж 10 см?
2. Завдання для опитування
– Як знайти відстань, якщо відомі час і швидкість?
– Як знайти час, якщо відомі відстань і швидкість?
– Як знайти швидкість, якщо відомі відстань і час?
– Як знайти периметр прямокутника?
– Як знайти площу прямокутника?
3. Розв’язання задач
– Є два прямокутники (креслення – на дошці). Довжина сторін одного 6 см і 8 см, другого – 12 см і 3 см. Обчисліть площу цих прямокутників і порівняйте їх.
– Периметр квадрата 24 см. Знайти його площу.
4. Усна лічба за таблицею
Обчислити
Код:
18 | 3 | 52 | 19 | 46 | 76 | 0 | 54 | 18 | 0 | 84 |
II. Вивчення нового матеріалу
1. Пояснення про одиниці вимірювання площі за вправою № 491 Читання таблиці одиниць площі. Бесіда про те, де в житті можна застосовувати ті чи інші одиниці вимірювання площі.
2. Первинне закріплення за вправами № 492-494
3. Фізкультхвилинка
III. Розвиток математичних умінь учнів
1. Розв’язання задач на порівняння площ (№ 494)
2. Самостійна робота: приклади № 495 (І варіант – перший стовпчик, ІІ варіант – другий стовпчик)
IV. Підсумки уроку
V. Домашнє завдання
№ 496, 497.