ПОВТОРЕННЯ Й ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО САМОСТІЙНА РОБОТА
Мета: формувати навички швидких обчислень табличних випадків множення і ділення; вдосконалювати вміння розв’язувати задачі; розвивати логічне мислення; виховувати пізнавальну активність, самостійність.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Перевірка домашнього завдання (с. 153, завдання 978; 979)
Завдання 978
У маленьких бунгало на березі моря жили троє кошенят: Біле, Чорне і Руде. У бунгало № 1 і № 2 жило не Чорне кошеня. Біле кошеня жило не в бунгало № 1. У якому бунгало жило кожне кошеня?
№ 1 | № 2 | № 3 | |
Біле | – | + | – |
Чорне | – | + | |
Руде | + | – | – |
Завдання 979
На пательні вміщаються 2 шматочки запашного хліба. Щоб підсмажити шматочок хліба з одного боку, потрібна 1 хв. Як підсмажити за 3 хв 3 шматочки з обох боків?
1а | 1б | 2а | 2б | 3а | 3б |
1 хв | + | + | |||
2 хв | + | + | |||
3 | + | + |
2. Усна лічба
Робота за таблицями
А | 27 | 32 | 34 | 8 | 30 |
B | 15 | 8 | 22 | 12 | 19 |
C | 6 | 5 | 7 | 5 | 7 |
(а + b) : с |
Множник | 9 | 8 | 6 | 7 |
Множник | 8 | 9 | 8 | 6 |
Добуток | 81 | 24 | 48 | 49 |
3. Хвилинка каліграфії
– Запишіть множину чисел, які діляться на 8.
4. Математичний диктант
– Суму чисел 6 і 3 збільшити у 8 разів.
– Число 63 зменшити у 7 разів і додати 41.
– Добуток чисел 8 і 8 зменшити на 37.
– Частку чисел 56 і 8 збільшити на 28.
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
– Сьогодні на уроці ми повторимо вивчений матеріал.
IV. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1. Розв’язування задач
1) Дві групи учнів пришивали гудзики. В одній групі було 4 учні, а в другій – 5. Перша група пришила 24 гудзики, а друга – 25. Яка група працювала краще?
Після колективного ознайомлення зі змістом задачі учні складають план розв’язання:
1) Скільки гудзиків пришив 1 учень першої групи? (24 : 4 = 6)
2) Скільки гудзиків пришив 1 учень другої групи? (25 : 5 = 5)
3) Яка група працювала краще? (6 > 5)
Відповідь: перша група працювала краще.
Сильніші учні, скориставшись планом, самостійно записують її розв’язання у зошити. Решта учнів разом з учителем розглядають план розв’язання і визначають дії.
2) Від першої корови доярка надоїла 6 л молока, а від другої – на 3 л більше. Скільки літрів молока доярка надоїла від двох корів?
Під час повторення умови один учень записує коротку умову і пояснює розв’язання. Учитель звертає увагу на те, яким чином виконуються обчислення.
Фізкультхвилинка
2. Самостійна робота
1 варіант
1) Розв’язати задачу:
8 кг бананів коштують 56 грн. Скільки коштують 9 кг бананів?
2) Знайти значення виразів.
3) Відновити рівності.
2 варіант
1) Розв’язати задачу.
За 6 пакетів рису заплатили 24 грн. Скільки потрібно заплатити за 8 таких пакетів?
2) Знайти значення виразів.
3) Відновити рівності.
V. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 153, завдання 980; 981.