Розв’язування задач і вправ. Самостійна робота № 8
Урок № 31
Тема. Розв’язування задач і вправ. Самостійна робота № 8
Мета. Продовжувати формувати навички розв’язування задач і вправ на використання правил множення десяткових дробів.
Хід уроку
І. Актуалізація опорних знань.
1) Правило множення десяткових дробів.
2) Множення десяткового дробу на 10, 100 і т. д.
3) Множення десяткового дробу на 0,1, 0,001 і т. д.
4) Закони множення.
5) Усний рахунок:
0,9×0,7;
0,25×4;
0,128×8;
0,5×2;
0,5×9×0,2;
0,125×4×8;
0,25×8×4;
0,3×27+0,3×73.
ІІ. Повідомлення
ІІІ. Самостійна робота навчальна
І варіант
1) Виконати дії
А) 2,6×3,4; 2,86×12;
Б*) 9,54×1000; 9,54×0,01;
В**) (8,4×0,55 + 3,28)×9,2 – 43,78.
2) Обчислити зручним способом:
А) 0,5×74,8×2; 0,25×3,67×0,4;
Б*) 62,9×1,8 – 62,7×1,8;
В**) Спростити вираз та знайти його значення: m = 0,9; 1,2m + 3,9m – 2,1m + 1,9.
3). а) Велосипедист їхав 2,5 години зі швидкістю 11,3 . Який шлях проїхав велосипедист за цей час?
Б*) Теплохід йшов 1,5 години зі швидкістю 42,3 і 2 години зі швидкістю 39,4
. Яку відстань подолав теплохід
В**) До якого числа треба додати число 25,4, щоб одержати число, яке у 2,5 рази більше, ніж 15,1?
ІІ варіант
1) Виконати дії
А) 0,75×2,4; 8,91×53;
Б*)88,351×100; 56,4×0,01;
В**)(7,27 – 9,6×0,05)×7,2 + 25,59;
2) Обчислити зручним способом
А) 0,2×69,4×5; 42,5×2,26;
Б) 43,8×1,4 – 1,4×43,5;
В**) Спростити вираз та знайти його значення: n = 0,8; 2,6n – 1,3n + 5,7n – 2,9.
3) а) Довжина прямокутника дорівнює 3,5 дм, а ширина дорівнює 1,2 дм. Обчислити площу прямокутника.
Б*)Для фарбування парт витратили 3,6кг фарби вартістю 9,25 грн. за кілограм, а для фарбування стільців 2,4 кг вартістю 12,6 грн. за кілограм. Витрати на який з видів фарби були більшими і на скільки?
В**) Від якого числа треба відняти 12,3 щоб отримати число у 3,7 рази більше ніж 15,8?
ІV. Підсумки уроку і завдання додому
§27, §28.
Готуватися до тематичної контрольної роботи (тестові завдання і типові задачі на сторінці 252).