СЕЛЕРА – ВИРОЩУВАННЯ ГОРОДНІХ КУЛЬТУР ДЛЯ ОДЕРЖАННЯ НАСІННЯ І ПОСАДКОВОГО МАТЕРІАЛУ

Сад і город (енциклопедія)

ВИРОЩУВАННЯ ГОРОДНІХ КУЛЬТУР ДЛЯ ОДЕРЖАННЯ НАСІННЯ І ПОСАДКОВОГО МАТЕРІАЛУ

СЕЛЕРА

На відміну від селери, вирощуваної в їжу, насінну селеру краще вирощувати розсадою. Для одержання розсади насіння висівають у ящики з поживною сумішшю за 40-45 днів до садіння у відкритий грунт. Норма посіву – 0,5 г насіння на ящик завбільшки 20×40 см. До появи сходів ящик потрібно накрити, поліетиленовою плівкою,, грунт увесь чає має бути вологим. До сходів ящик із висадженою селерою тримають при: температурі +25,..+27 °С, після появи сходів – при температурі +18…+22 °С. Коли з’являться. 2 справжніх листочки, рослину проріджують із розрахунку одне рослина, на ділянку 5×5 см.

Розсаду селери висаджують у відкритий грунт із відстанню між рослинами 20-25 см, відстанню між рядами – 40-45 см. Точку росту не засипають.

Коріння селери, що йде на маточники, збирають наприкінці вересня. Листя обрізають, не ушкоджуючи точки: росту, і зберігають у холодному провітрюваному приміщенні. Навесні наступного року висаджують маточники так само, як і перед тим. Стежать за тим, щоб не відбувалося перехресне запилення селери різних сортів. Коли насіння набуде фіолетового відтінку, суцвіття зрізують, просушують протягом 2-3 тижнів у добре провітрюваному приміщенні, витягують насіння.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

СЕЛЕРА – ВИРОЩУВАННЯ ГОРОДНІХ КУЛЬТУР ДЛЯ ОДЕРЖАННЯ НАСІННЯ І ПОСАДКОВОГО МАТЕРІАЛУ - Рослинництво