Велика буква в іменах, по батькові та прізвищах людей. Вимова й написання слова черговий
Урок 49
Тема. Велика буква в іменах, по батькові та прізвищах людей. Вимова й написання слова черговий
Мета: ознайомити учнів з іменниками на позначення власних і загальних назв (без уживання термінів); навчити розрізняти їх, писати з великої літери імена, по батькові та прізвища; розвивати вміння групувати слова за певними ознаками; виховувати патріотичні почуття.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань і мотивація навчання
1. Перевірка домашнього завдання (вправа 213)
Завдання 1 – усне опитування.
Завдання
Додаткове завдання
Знайти в тексті слова – назви предметів.
2. Визначення закономірності
– Подумайте, за якими ознаками слова об’єднали в групи.
Миколка | Вікторович | Романенко | Дівчина |
Світланка | Павлівна | Денисенко | Школа |
Павлик | Леонідович | Василенко | Малина |
Катруся | Максимівна | Борисенко | Квітка |
Дмитрик | Іванович | Іваненко | Берег |
III.
– Сьогодні на уроці ми з’ясуємо, які слова і чому пишуться з великої літери.
IV. Робота над вивченням нового матеріалу
1. Колективна пошукова робота (вправа 214)
Як висновок роботи – правило на с. 100.
2. Самостійна робота (вправа 215)
Додаткове завдання
Підкреслити імена однією лінією, по батькові – хвилястою, а прізвища – двома лініями.
3. Фізкультхвилинка
V. Закріплення та систематизація знань
1. Вибіркове списування (вправа 216)
Перевірка – індивідуальне опитування.
– Як пишуться імена, прізвища, по батькові?
2. Складання загадки за аналогією (вправа 217)
Завдання 2 виконати в парі.
Заслухати декілька складених загадок.
3. Словникова робота
– Запишіть імена і прізвища сьогоднішніх чергових.
– З якої літери ви їх написали?
– Складіть речення з цими словами. Але перш ніж записати, прочитайте в рамочці на С. 101 слова черговий. Зверніть увагу на його написання й вимову.
– Запишіть складене речення, у словниковому слові поставте наголос і підкресліть літеру е, на яку треба звернути особливу увагу при написанні цього слова.
4. Інструктаж щодо виконання домашнього завдання
VI. Підсумок уроку
– Прочитайте слова. Знайдіть і виправте помилки. Поясніть.
Михайло сергійович, пілот, зошит, коваленко, левчук, стіл, пташка, тетянка, іващенко, світлана вікторівна.
– Про що ви дізналися сьогодні на уроці?
VII. Домашнє завдання
Правило на с. 100, вправа 218.