ВЗАЄМОВІДНОСИНИ ПІДПРИЄМСТВ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ З ВЛАСНИКАМИ ЗАЛІЗНИЧНИХ ПІД’ЇЗНИХ КОЛІЙ
Загальний курс транспорту
РОЗДІЛ 10 ПРОМИСЛОВИЙ ТРАНСПОРТ
10.3. ВЗАЄМОВІДНОСИНИ ПІДПРИЄМСТВ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ З ВЛАСНИКАМИ ЗАЛІЗНИЧНИХ ПІД’ЇЗНИХ КОЛІЙ
До залізничних під’їзних колій належать колії, що з’єднані із загальною мережею залізниць безперервною рейковою колією і належать підприємствам, підприємцям, організаціям, установам, незалежно від форм власності, а також громадянам – суб’єктам підприємницької діяльності (далі – підприємство).
Залізничні під’їзні колії призначено для транспортного
Під’їзні колії з усіма спорудами і пристроями, локомотиви і вагони повинні утримуватися в повній справності згідно з чинними Правилами технічної експлуатації (ПТЕ) залізниць України, затвердженими наказом Міністерства транспорту України від 16.01.95 р. № 27 і ПТЕ підприємств.
Власники залізничних під’їзних колій забезпечують їх освітлення у межах території, яку вони займають, а також місць навантаження, вивантаження вантажів, очищення під’їзних колій від сміття і снігу.
Відносини підприємств
Під’їзні колії, споруди та устаткування, вантажно-розвантажувальні комплекси, які не належать до залізничного транспорту загального користування за своїми пропускними і вантажопереробними можливостями, повинні забезпечувати необхідні обсяги перевезень, навантаження і розвантаження транспортних засобів, їх зберігання та ефективне використання.
Власники залізничних під’їзних колій здійснюють їх утримання на рівні, що забезпечує безпеку виконання робіт, ефективне використання рухомого складу, збереження вагонного парку та вантажу, який перевозиться.
Розвиток існуючих і будівництво нових станцій залізниць у зв’язку з будівництвом або реконструкцією під’їзних колій проводиться власниками цих колій за свій рахунок.