Множення багатоцифрових чисел на двоцифрове
УРОК 101
Тема. Множення багатоцифрових чисел на двоцифрове
Мета: опрацювати алгоритм письмового множення багатоцифрових чисел на двоцифрове; формувати вміння учнів розв’язувати задачі на знаходження числа за двома різницями та складати рівняння за поданими умовами.
Обладнання: таблиця для усних обчислень.
ХІД УРОКУ
I. Контроль і закріплення знань учнів
1. Усні обчислення Гра “Замкни коло”.
2. Завдання для опитування
– 7 кг : 2, 10 дм : 4, 2 м : 5 см, 1 год. : 5.
– Маса і кавуна становить
– Обчислити: 209 – 67, 95 – 43.
– Скласти рівняння за поданими умовами й розв’язати їх.
А) Невідоме число зменшили у 23 рази і дістали 828. Знайти невідоме число.
Б) Число 957 зменшили на невідоме число і дістали 33. Знайти невідоме число.
– Записати вирази, знайти їх значення (вправа № 829).
II. Вивчення нового матеріалу
1. Множення багатоцифрового числа на двоцифрове – пояснення за вправою № 826
2. Первинне закріплення за вправою № 827
Два приклади виконати із записом на дошці, решту – самостійно.
3. Фізкультхвилинка
III. Розвиток математичних умінь
1. Розв’язання задачі № 825 за рівнями
– Високий рівень – розв’язати задачу по діях;
– достатній рівень – розв’язати по діях (у першій дії дізнатись, на скільки кілометрів менше пролетів перший вертоліт від другого);
– середній і початковий рівень знань – розв’язати задачу за планом.
1) На скільки кілометрів менше пролетів перший вертоліт, ніж другий?
2) Яка швидкість вертольотів?
3) Скільки годин був у польоті перший вертоліт?
4) Скільки годин був у польоті другий вертоліт?
IV. Підсумки уроку
V. Домашнє завдання
№ 830, 831.