Перпендикулярні та паралельні прямі. Координатна площина
Урок № 119
Тема. Перпендикулярні та паралельні прямі. Координатна площина
Мета: перевірити й оцінити рівень знань та вироблених умінь і навичок, які є обов’язковими для опанування теми.
Тип уроку: контроль і корекція знань, умінь та навичок.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Перевірка домашнього завдання
Збираємо зошити з домашньою контрольною роботою для перевірки.
III. Умова тематичної контрольної роботи
Варіант 1
1. Знайдіть координати точок, зображених на рисунку.
2.
3. Через точку М, що лежить поза прямою а, проведіть пряму:
А) паралельну прямій а;
Б) перпендикулярну прямій а.
4. Побудуйте на координатній площині? ABC, якщо A(2; 1); B(-4; 1); C(2; -5).
А) Знайдіть координати точок перетину сторін трикутника з осями координат.
Б) Через точку А проведіть пряму, паралельну стороні ВС, і пряму, перпендикулярну стороні ВС.
5. На рисунку зображено графік руху велосипедиста. За графіком визначте:
А) Яку відстань проїхав велосипедист за увесь час руху?
Б) Упродовж якого часу велосипедист відпочивав?
В)
6. Побудуйте графік зміни температури повітря протягом 12 годин, використавши дані таблиці:
Час, t (год) | 0 | 2 | 4 | 6 | 8 | 10 | 12 |
Температура, °С | -1 | 0 | 1 | 2 | 3 | 5 | 7 |
Варіант 2
1. Знайдіть координати точок, зображених на рисунку:
2. Позначте на координатній площині точки C(3; 5); D(-3; 4); E(2; 0);F.
3. Через точку А, що лежить поза прямою с, проведіть пряму:
А) паралельну с;
Б) перпендикулярну с.
4. Побудуйте на координатній площині? MNP так, що M(3; 0); N(-2; -3); Р(-2; 1).
А) Знайдіть координати точок перетину сторін трикутника з осями координат.
Б) Через точку Р проведіть пряму, паралельну стороні MN, і пряму, перпендикулярну стороні MN.
5. На рисунку зображено графік руху пішохода. Користуючись цим графіком, відшукайте відповіді на запитання:
А) Яку відстань подолав пішохід до зупинки?
Б) За який час пішохід подолав відстань у 10 км?
В) Упродовж якого часу пішохід відпочивав?
6. Побудуйте графік зміни температури повітря протягом 12 годин, використавши дані таблиці:
Час, t (год) | 0 | 2 | 4 | 6 | 8 | 10 | 12 |
Температура, t°С | 3 | 5 | 7 | 6 | 4 | 3 | 0 |