Що належить до неживої природи?

СВІТ, У ЯКОМУ ТИ ЖИВЕШ

УРОК 4 Що належить до неживої природи?

Тема. Що належить до неживої природи?

Мета: розповісти учням, що належить до неживої природи; вчити називати об’єкти неживої природи; розвивати пізнавальну активність учнів; виховувати інтерес до пізнання природи.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

II. Повідомлення теми і мети уроку

– Які загадки про неживу природу ви знаєте?

– Сьогодні на уроді ви більше дізнаєтесь про об’єкти неживої природи.

III. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

1.

Робота за підручником (с, 12-13)

– Запам’ятайте нові слова! Усі предмети можна називати науковими термінами – об’єктами, або тілами.

– Роздивіться фотографії на с. 12 і розкажіть, що на них зображено.

– Що належить до природи? А що – ні?

– Хмари, повітря, вода, земля, каміння, пісок є об’єктами неживої природи.

– Наведіть свої приклади об’єктів неживої природи.

– Роздивіться фотографії на с. 13 угорі і розкажіть, що на них зображено.

– Що можна побачити на небі вдень? А вночі?

– Ми живемо на планеті Земля. Навколо Землі обертається її супутник – Місяць. А наша

планета рухається навколо Сонця.

Небесні тіла – де Сонце, Місяць, зорі, планети.

Вони також належать до неживої природи.

– На якій планеті ми живемо?

– Який супутник у Землі?

– Як обертається Земля?

– Як обертається Місяць?

– Які ви знаєте небесні тіла?

– До якої природи вони належать?

– Відгадайте загадку.

Темно-синє полотно,

Золоте на нім зерно.

Сплять у ліжечках малята,

Їм підморгують зернята.(Небо, зорі)

– До якої природи належать відгадки?

Завдання для друга природи

– Пригадайте казки про Сонце, Місяць і зорі або інші об’єкти неживої природи.

2. Фізкультхвилинка

IV. Узагальнення й систематизація отриманих знань

1. Розв’язування логічних завдань “Що зайве? Чому?”

– Небо, Місяць, вода, зорі, пісок, качка.

– Дуб, камінь, Сонце, повітря.

– Вітер, річка, білка, веселка, дощ.

– Яка буває природа? (Жива і нежива)

2. Гра “Я знаю три об’єкти неживої природи”

– Наведіть три приклади тіл неживої природи.

V. Підсумок уроку

– Що нового ви дізналися на уроці?

– Як науковці називають усі предмети?

– Наведіть приклади тіл неживої природи.

Додаток до уроку 4

Гра “Що “зайве”?”

– Розгляньте малюнки. Який малюнок “зайвий”? Чому? (Лопата “зайва”, оскільки це – виріб людини, а решта – об’єкти природи.)

Що належить до неживої природи?

Розв’язування логічних завдань “Що “зайве”? Чому?”

– Небо, Місяць, вода, зорі, пісок, карта.

– Дуб, камінь, Сонце, повітря.

– Вітер, річка, білка, веселка, дощ.

– Вовк, лисиця, лікар, чашка, комар.

– Якою буває природа? (Живою і неживою)

– Назвіть ознаки живої та неживої природи.

– Як взаємопов’язані жива і нежива природа?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Що належить до неживої природи? - Плани-конспекти уроків по натурології