ТЕМАТИЧНА КОНТРОЛЬНА РОБОТА № 3. КОНТРОЛЬНИЙ ТЕСТ
Мета:
– навчальна: оцінити рівень навчальних досягнень семикласників з теми “Дієприкметник”; перевірити знання й уміння, необхідні для правильного використання дієприкметників у мовленні;
– розвивальна: здійснити перевірку здатності семикласників читати мовчки незнайомий текст публіцистичного стилю монологічного характеру із належною швидкістю і розуміти й запам’ятовувати після одного прочитання фактичний зміст, виражально-зображувальні засоби прочитаного твору.
Форма проведення тематичної контрольної роботи:
Обладнання: тестові завдання й комплект текстів для читання мовчки.
Тип уроку: урок оцінювання навчальних досягнень учнів.
Перебіг уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
ІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ, ЗАВДАНЬ УРОКУ
ІІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Ознайомлення із критеріями оцінювання тестових завдань закритої й відкритої форми. Проведення інструктажу щодо перевірки рівня розумінняпрочитаного мовчки художнього тексту діалогічного характеру та швидкості читання.
IV. ВИКОНАННЯ ТЕСТОВИХ ЗАВДАНЬ ЗАКРИТОЇ Й ВІДКРИТОЇ ФОРМИ ЗА ВАРІАНТАМИ
Варіант
1. Позначити рядок, у якому всі слова – дієприкметники.
А Контужений, поранений, убитий, мертвий.
Б Заасфальтований, бетонний, асфальтовий, бетонований.
В Здобутий, збережений, позеленілий, терплячий.
Г Купаний, вимитий, висушений, чистий.
2. Позначити рядок, у якому всі дієприкметники активного стану.
А Ріжучий, посивілий, мелений, примирений.
Б Працюючий, палаючий, перетворений, знесилений.
В Зблідлий, атакуючий, змарнілий, зволожуючий.
Г Спечений, розтертий, почищений, палаючий.
3. Позначити рядок, у якому всі дієприкметники пасивного стану.
А Перекритий, одягнутий, зліплений, змарнілий.
Б Індустріалізований, палаючий, прикутий, роздутий.
В Ліквідований, тарифікований, колотий, тріснутий.
Г Конкуруючий, пригнічений, зраділий, киплячий.
4. Позначити рядок, у якому всі дієприкметники з часткою не пишемо окремо.
А Ніким не/ перевірене завдання, не/завершений твір.
Б Не/зрізане дерево, людина не/стомлена.
В Не/подаровані, а куплені цукерки, не/згадані імена.
Г Ніким не/розкраяна паляниця, закон не/діючий.
5. Позначити речення з безособовою формою на – но, – то.
А Вранці випливло ясне сонечко.
Б Полум’я билось у вітрі величезним червоним птахом.
В Проміння місяця ламалося в хвилі, блищало, миготіло, рябіло.
Г У полі жито копитами збито.
6. Позначити рядок дієприкметників, у яких допущені помилки при написанні.
А Поросший, відсирівший. Б Натоплена, переосмислений.
В Застебнутий, палаючий. Г Зораний, заплутаний.
7. Не можна утворити дієприкметники від усіх дієслів у рядку.
А Карбувати, качати. Б Кадити, каятися.
В Квасити, калічити. Г Квітчати, кликати.
8. Позначити речення, у якому треба відокремити дієприкметниковий зворот.
А Усіх здивувало нерозглянуте питання.
Б Освітлена місяцем шхуна стояла непорушно.
В Мигтів орошений дощами луг.
Г Вогонь гнаний вітром наступав з узвишшя.
9. Від наведених дієслів утворити активні дієприкметники. Увести один із них у самостійно складене речення.
Помолодіти, загоріти, зарости.
10. Записати речення, розставляючи розділові знаки. Виконати морфологічний розбір дієприкметника.
Доріжка колись вимощена цеглою тепер заросла зеленим мохом.
Тип завдання | Завдання закритої форми | Завдання відкритої форми | ||||||||
Завдання з множинним вибором | ||||||||||
Номер Завдання | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
Відповіді | В | В | Б | Г | Г | А | Б | Г | ||
Кількість Балів | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 |
V. ОРГАНІЗОВАНИЙ ЗБІР ЗОШИТІВ ДЛЯ ТЕМАТИЧНИХ КОНТРОЛЬНИХ РОБІТ
VI. ВІДПОВІДІ НА ЗАПИТАННЯ
Відповіді на запитання, що виникли в семикласників під час виконання тестових завдань.
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
> Виписати з підручника української літератури п’ять речень з дієприкметниковими зворотами, визначити їхню синтаксичну роль.